Kiszenvedett győzelem - Csizmadia döntött

A labdarúgó Borsodi Liga 10. fordulójában Németh Zoltán megbízott edző vezette pályára az FC Fehérvárt a Budapest Honvéd ellen. A rendkívül alacsony színvonalú mérkőzést gyatra iram és számtalan hiba jellemezte, azonban a fehérváriak boldogan vonulhattak az öltözőbe a lefújást követően, ugyanis Csizmadia Csaba hajrában lőtt góljával nyert az FC Fehérvár. A hazai edzők és játékosok a menesztett Csertői Aurélnak, Schwarcz Zoltánnak és Vincze Zoltánnak ajánlották győzelmüket. FC Fehérvár - Bp. Honvéd 1-0 (0-0)

2006.10.21. 22:47 |

A Fehérvár – Honvéd összecsapás tétje az volt, melyik alakulat képes lépést tartani az élmezőnnyel. Mindkét oldalon új edző debütált a kispadon, Csertői után, ám még Vlak előtt Németh Zoltán megbízott edző vezette az FC Fehérvár játékosait a A Budapest Honvéd ellen, mely együttes vezetőedzői posztján az olasz Aldo Dolcettit a Debrecennel két bajnoki címet is nyerő Supka Attila váltotta a héten. A találkozó első félidejében a fehérváriak birtokolták többet a labdát, azonban Kuttor két, Horváth Ferenc pedig egyetlen próbálkozását is hárította Miski kapus. Sebőknek is akadt némi dolga, Disztl kísérleténél és Pomper szabadrúgásánál kellett résen lennie. Ezen momentumok kivételével unalmas játék folyt a pályán, és a kép a fordulás után sem változott.

Mindkét oldalon rengeteg technikai hibát vétettek a játékosok, majd a közönség bosszankodásának és szenvedésének Csizmadia Csaba vetett véget a 84. percben. Dvéri szögletét és beadását követően a hátvéd első kísérleténél még védett Miski kapus, a kipattanó labdát azonban Csizmadia már nem hibázta el, közvetlen közelről lőtt a hálóba, 1-0. Ezután Schindler és pomper előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre, de Sitku és terjék is eljutott a vendégkapuig, az eredmény azonban már nem változott. A siralmasan gyenge játékot feledve: a lényeg a győzelmért járó három pont, és csupán ez az aminek örülhet a hétfőn munkába álló Marijan Vlak, akire – saját fogalmazása szerint – nagy feladat vár...

FC Fehérvár – Bp. Honvéd 1-0 (0-0)

Sóstói Stadion, 1800 néző
 Vezette: Solymosi (dr. Szabó, Ring)

FCF: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Kocsis, Mohl – Lattenstein (Terjék, 81.p), Bozic, Dvéri, Farkas B. (Julinho, 68.p.) – Sitku, Horváth F (Nagy D., 53.p.). megbízott edző: Németh Zoltán

Honvéd: Miski: Schindler, Debreceni, Pomper, Mészáros (Lázár, 79.p.)– László (Schrancz, 59.p.), Csobánki, Genito, Bartyik – Hercegfalvi, Disztl (Koós, a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila

Gól: Csizmadia, 84.p.
 Sárga lap: 2 – 2
 Szögletarány: 9-1