Kiszenvedte a továbbjutást a Vidi a Konferencia Ligában

Az UEFA Konferencia Liga második selejtezőkörének visszavágóján a Fehérvár FC gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Sumqayit ellen, így idegenbeli győzelmének köszönhetően 2-1-es összesítéssel jutott tovább. Fehérvár FC - Sumqayit 0-0
2024.07.31. 21:26 |

Fehérvár FC - Sumqayit 0-0

Pető mester a Tóth - Huszti, Serafimov, Csongvai, Schön - Melnyik, Bedi - Katona, Christensen, Stefanelli - Kovács P. kezdő tizenegyet küldte pályára a Sumqayit elleni hazai meccsre. Az első negyedóra Vidi fölényt hozott, a 9. percben Katona, 15.-ben pedig Bedi veszélyeztetett. A hajrában Kovács Patrik indította Katonát, aki nagy helyzetben lépett ki, de nem tudta gólra váltani a helyzetet.

A második félidő eleje meddő Vidi fölényt hozott, az utolsó 20 percben azonban a Sumqayit próbálkozott siker nélkül. A meccset 10 emberrel fejezte be a Vidi, de nem kiállítás miatt. A 82. percben Christensen helyére érkezett Ominger, akinek egy irányváltás után letapadt a térde, és hordágyon hagyta el a pályát. Több cserelehetőség nem volt, így emberhátrányban töltöttük a hátra lévő perceket és a 6 perces hosszabbítást, gól azonban nem született.

A Fehérvár FC 2-1-es összesítéssel jutott tovább a Konferencia Liga selejtező 3. körébe, ahol az Omonoia FC (ciprusi) - FC Torpedo Kutaisi ((georgiai) összecsapás győztesével találkozunk.