-
Az Alba Bástya is csatlakozik
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ is csatlakozik az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciójához, melyet a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervez az ország számos pontján, köztük Székesfehérváron is. A Központ munkatársai a Szent Flórián körúti Tesco Áruházban várják a támogatásokat, melyekkel a rászoruló családokat segítik.
2024.11.16. -
Vukovár elestére emlékeztek
A Honvédő Háború Áldozatainak Emléknapján, valamint Vukovar és Skabrnja városok Áldozatainak Emléknapján koszorúzással és gyertyagyújtással emlékezett a 33 évvel ezelőtti tragédiára a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságon szolgáló horvát kontingens. A megemlékezésen Székesfehérvár önkormányzatát Horváth Miklós Csaba alpolgármester képviselte.
2024.11.15. -
A lakosság véleményét kérdezi a kormány
A Fidesz-KDNP frakciószövetség felkérésére a kormány nemzeti konzultációt indított. Fejér vármegyében november 27-étől postázzák a kérdőíveket. A konzultáció céljáról Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők tartottak sajtótájékoztatót.
2024.11.15. -
Átadták az emlékdiplomákat
Idén is átvehették emlékdiplomájukat azok a pedagógusok, óvónők és oktatási szakemberek, akik ötven, hatvan, hatvanöt, hetven, vagy éppen hetvenöt évvel ezelőtt szereztek diplomát. A "színes" diplomások a Hiemer-ház Báltermében gyűltek össze az ünnepségre.
2024.11.15.
Kitüntetés Siposs Ernő Péter dandártábornoknak szarajevói munkájáért
Az 1992-1995 között zajló boszniai háborút a Daytoni Békemegállapodás zárta le. Az egyezmény biztonsági és katonai rendelkezéseit a NATO égisze alatt működő IFOR később az SFOR biztosította. 2004-től pedig a NATO SFOR működését az EU vezette EUFOR váltotta fel. Az Európa Tanács bosznia-hercegovinai ALTHEA fedőnévű katonai művelete jelenleg is sikeresen működik. Magyarország jelenleg mintegy 160 katonával van jelen a misszióban.
2013.03.01. 13:59 |
Az 1992-1995 között zajló boszniai háborút a Daytoni Békemegállapodás zárta le. Az egyezmény biztonsági és katonai rendelkezéseit a NATO égisze alatt működő IFOR később az SFOR biztosította. 2004-től pedig a NATO SFOR működését az EU vezette EUFOR váltotta fel. Az Európa Tanács bosznia-hercegovinai ALTHEA fedőnévű katonai művelete jelenleg is sikeresen működik.
A végső cél az, hogy az ország a béke megállapodás teljesítése után tovább tudjon lépni az európai integráció felé. Magyarország jelenleg mintegy 160 katonával van jelen a misszióban. Pénteken délelőtt a több mint egy éven keresztül törzsfőnöki feladatot ellátó Siposs Ernő Péter dandártábornok Szpisják József mérnök-dandártábornoknak adta át a beosztást. Az ünnepélyes átadáson Dieter Heidecker a tavaly év végén kinevezett osztrák parancsnok és Ausztria szarajevói nagykövete kitüntetésben részesítette a leköszönő magyar dandártábornokot.
Az ünnepélyes átadás átvételen Szarajevóban jelen volt a székesfehérvári Összhaderőnemi Parancsnokság szárazföldi handerőnemének főnöke Huszár János dandártábornok is, aki személyesen tájékozódott az egyesített balkáni hadszíntér jelenlegi helyzetéről.
A parancsnokság az SFOR művelet befejezését követően a békefenntartók folyamatos jelenlétét hivatott biztosítani Bosznia-Hercegovinában. A Magyar Honvédség EUFOR kontingense 2007 májusától az akkor spanyol, jelenleg osztrák vezetésű többnemzetiségű manőverzászlóalj egy századaként hajtja végre feladatait.