Kiváló játékkal győzött a döntő első meccsén az Albacomp Szolnokon

Az Albacomp 87-69-re győzött  a Szolnok ellen a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjének szombati nyitányán. A fehérvári csapat alaposan meglepte a hazaiakat, és kiváló játékkal 18 ponttal nyertek idegenben az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A következő meccs május 10-én kedden lesz Székesfehérváron az ARÉV Sportcsarnokban.
2011.05.07. 22:06 |

A hazaiaktól a magyar válogatottba meghívott Obie Trotter, a vendégektől Hanga Ádám volt elemében, triplákkal operált a két játékos, utóbbitól meglepő, előbbitől kevésbé. A Szolnok az elején meglépett 15-6-ra, de felzárkózott Branislav Dzunic együttese, a nagyszünetre pedig már 40-39-re vezetett.

A harmadik negyedben megalapozta győzelmét az Albacomp, amely nem engedte, hogy a hazaiak érdemben szorossá tegyék a végjátékot: remekül játszott a karriercsúcsát beállító, 13 pontot szerző Keller Ákos, az eddig talán visszafogottabb Hollis és a kiegészítember, Bódi Ferenc is.

A negyedik negyed már örömjáték volt a vendégeknek. A hazaiak támadójátékáról mindent elárul, hogy Obie Trotter 21, valamint Ivory Clark 20 pontja mellett egyetlen játékos sem akadt, aki eljutott volna 10 pontig. Budimir 9, a válogatott Horváth Ákos és Báder Márton csak 7-7 egységig jutott.