Kivégzés az Albacomp otthonában

Az NB1-es kosárlabda bajnokság nyolcadik fordulójában kivégezte ellenfelét az Albacomp. A Nyíregyházát fogadták a fehérváriak, s Goran Miljkovic csapata ismét változott, legiósposzton egy újabb amerikait teszteltek a hazaiak, ugyanis Brown helyett most a 2000-es bajnokcsapat egykori tagja, Chad McLendon jelentkezett játékra… Nem is sikerült rosszul a legutóbb Finnországban pattogtató McLendon bemutatkozása, hiszen a meccs végére 12 pontot tudhatott magáénak, jó játék mellett. Szerencsére a csapat többi tagja sem maradt adós a remeklő játékkal. Az első negyedben kilenc, a másodikban 10 ponttal volt jobb az Albacomp, de csak fordulás után jöttek az igazán nagy és megemészthetetlen gombócok a Nyíregyháza számára. A harmadik periódusban 22 ponttal toldotta meg előnyét az Alba, a végjátékban pedig már-már elviselhetetlenné tette a vendégek számára a különbséget. Az Albacomp 55 ponttal, 112-57-re nyert.

2007.12.02. 22:02 |
 Az NB1-es kosárlabda bajnokság nyolcadik fordulójában kivégezte ellenfelét az Albacomp. A Nyíregyházát fogadták a fehérváriak, s Goran Miljkovic csapata ismét változott, legiósposzton egy újabb amerikait teszteltek a hazaiak, ugyanis Brown helyett most a 2000-es bajnokcsapat egykori tagja, Chad McLendon jelentkezett játékra…

Nem is sikerült rosszul a legutóbb Finnországban pattogtató McLendon bemutatkozása, hiszen a meccs végére 12 pontot tudhatott magáénak, jó játék mellett. Szerencsére a csapat többi tagja sem maradt adós a remeklő játékkal. Az első negyedben kilenc, a másodikban 10 ponttal volt jobb az Albacomp, de csak fordulás után jöttek az igazán nagy és megemészthetetlen gombócok a Nyíregyháza számára. A harmadik periódusban 22 ponttal toldotta meg előnyét az Alba, a végjátékban pedig már-már elviselhetetlenné tette a vendégek számára a különbséget. Az Albacomp 55 ponttal, 112-57-re nyert.

ALBACOMP–MARSO-VAGÉP - NYÍREGYHÁZI KK 112–57 (26–17, 24–14, 33–11, 29–15)

Székesfehérvár, 2000 néző.
 V: Benczúr, Bognár, Török

ALBACOMP: SIMON 15/3, HANGA 15/3, RADOVICS 27/6, Henderson 10, Bencze 10. Cs: MCCLENDON 12, Soós 9/3, NUBER 10, Dávid 4, Keller. Vezetőedző: Goran Miljkovic

NYÍREGYHÁZA: Savics 7/3, László 8, MOUTON 14/6, SITKU 14/3, Helbich 8. Cs: Trepák 6, Krasznai, Siska, Farkas. Vezetőedző: Déri Csaba

Az eredmény alakulása: 3.p.: 5–0. 5. p.: 7–6. 8. p.: 18–12. 13. p.: 33–21. 16.p.: 45–23. 24. p.: 57–37. 28. p.: 74–40. 36. p.: 102–52.
 Kipontozódott: Helbich (28. p.)