-
Törpeharcsa gyérítés
A héten felszedték a Palotavárosi alsó-tóba lehelyezett varsákat. A Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetségének halőrei a jég elolvadását követően kezdték a munkát, melynek eredményeként 13 mázsa, 3-5 dkg-os törpeharcsa került ki a tóból.
2025.01.10. -
Ingyenes pszichológiai program indul
A gyermekvállalásra, a családdá válásra készíti fel a résztvevőket az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett tanfolyam 2025. január 14-től. A négy alkalomból álló, pszichológiai kurzusra telefonon vagy e-mailben lehet jelentkezni.
2025.01.10. -
Kisállatkiállítás Fehérváron
Ismét megrendezi hagyományos, évkezdő kisállat-kiállítását a V-61 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztők Egyesülete. Január 11-én és 12-én, szombaton és vasárnap mintegy hetven galamb-, baromfi-, díszmadár- és nyúlfajta több mint 500 egyede várja az érdeklődőket a Börgöndi úti Volán Sportcsarnokban.
2025.01.10. -
Új év, új hobbi?
Aki tartalmas kikapcsolódásra, örömteli alkotásra, tehetségének kibontakoztatására vágyik, annak a Kézművesek Házában a helye. 2025 januárjától a Fehérvári Kézművesek Egyesülete újraindította műhelyfoglalkozásait, melyekre bárki jelentkezhet. A mesterek sok szeretettel fogadják a résztvevőket, akik ezúttal is többféle szakkör közül választhatnak.
2025.01.09.
„Kivirágzik” a Táncház - régiós szólótáncverseny lesz
A versenyprogram, amely mindenki számára ingyenesen megtekinthető, 11 órakor kezdődik.
Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület szakmai támogatásával megvalósuló verseny elsődleges célja elősegíteni a korosztályok találkozását, illetve bemutatkozási lehetőséget teremteni a különböző táncműhelyeknek – legyenek azok művészeti iskola keretében működők, avagy más amatőr közösséghez tartozók –, hogy a táncosok felmérhessék, hol is tartanak, milyen színvonalat képvisel a tudásuk.
A versenyen a közép-dunántúli régió gyermek-, ifjúsági- és felnőtt tánccsoportjainak táncosai vesznek részt, akik négy korcsoportban – 10 évesnél fiatalabb, 11–14 éves, 15–18 éves, valamint 18 év felettiek –, két kategóriában, egyéniben és párosban mutatkoznak be a közönség és a zsűri előtt. Ebben az évben 68 produkció, összesen 103 táncos jelentkezett a versenyre, amelyet ingyenesen lehet megtekinteni március 23-án, szombaton a Táncházban. Hazai versenyzőkért is izgulhatunk, hiszen a fellépők között természetesen ott lesznek az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola gyermekei is.
A szervezők nem írtak elő kötelező táncanyagot a jelentkezőknek, így csak egy produkciót kell eltáncolni, melyet a magyar nyelvterület bármely dialektusából választhattak a résztvevők. A koreográfiák két percesek lehetnek (kivéve a 10 év alattiaknál, ott 1,5 perc az előírt). A táncosok produkcióit az Alba Regia Táncegyüttes zenekara, a Galiba zenekar kíséri a bemutatón.
A versenyszámokat kéttagú zsűri értékeli szombaton: Busai Zsuzsanna Örökség nívódíjas néptáncpedagógus, Örökös Aranygyöngyös Táncos, a Népművészet Ifjú Mestere, és Maródi Attila néptáncpedagógus, nívódíjas koreográfus, Aranysarkantyús táncos, a Szinvavölgyi Néptáncműhely művészeti vezetője személyében. Ők döntenek arról, hogy kik kapják a „Mezőföld Virága” szólótáncos díjakat. Újdonság, hogy ebben az évben azok a táncosok is elnyerhetik ezt a kitüntető címet, akik az előző években már díjazottak voltak. A versenyen külön elismerésben részesülnek a legjobb mezőföldi előadók.
A verseny szünetében, amíg a zsűri döntést hoz a díjazottakról, a Galiba zenekar táncházba hívja a jelenlévőket, illetve fellép az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Pulutyka csoportja, tőlük egy mezőföldi improvizációt láthat majd a közönség.