-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Megújult a Prohászka liget
Megújult a Prohászka liget fűfelülete, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. A Városgondnokság munkatársai májusban több mint 8000 egynyári növényt is elültetnek majd a ligetben.
2025.04.02. -
Ragyogj kéken!
Április 2-a az autizmus világnapja. Ennek alkalmából számos programmal készültek városunkban az elfogadás, az összetartozás jegyében.
2025.04.02.
Komplex szúnyoggyérítés a fehérváriak bevonásával, az ökoszisztéma védelmében

A biológiai gyérítés sikeréhez azonban a lakosság együttműködése nélkülözhetetlen! Hogy mit tehetünk, az videós összeállításunkból kiderül.
A csípőszúnyogok elleni védekezés nemcsak a komfortérzetünket szolgálja, hanem egészségünket is, hogy megelőzzük a már ismert fertőzéseket és az új betegségek megjelenését. Éppen ezért és a helyi ökoszisztéma védelme érdekében Székesfehérváron komplex módon kezelik a szúnyoggyérítést. A központi szúnyoggyérítési programot a Katasztrófavédelem végzi, ez elsősorban földi kémiai irtást jelent. Székesfehérvár Önkormányzata emellett, saját kezdeményezésre a lokális, biológiai gyérítés rendszerének kialakítását is megkezdte a Lokímica Magyarországgal együttműködve. Ez a korszerű, biológiai alapú módszer nagyobb összefüggő területekre, térségekre kiterjedően megszervezett rendszerben, döntően szelektív hatású, elsősorban biológiai szerekkel végzett lárvairtáson alapul, amelyet előzetesen gondosan felmért és térképre vitt, valamint szezononként rendszeresen figyelemmel kísért tenyészőhelyeken végeznek.
A biológiai szúnyoggyérítés része egy komplex megközelítésnek, amelynek célja a csípőszúnyogok számának lehető legminimálisabban tartása okos zöld megoldásokkal, az ökológiai háttér megóvásával.
E komplex rendszernek egyik alappillére a lakosság, ugyanis mi, akaratunkon kívül is sok lehetőséget adunk a tenyészőhelyek kialakulásának! Az erkélyen álló műanyagdoboz, amelybe beleesett az eső, a kertben fedetlenül álló esővízgyűjtő hordó, a fahasábokat vagy homokozót takaró ponyvában összegyűlt víz éppen elég ahhoz, hogy felneveljük otthonaink körül a „házi” vérszívókat.
Egy kis odafigyeléssel a fehérváriak is sokat tehetnek annak érdekében, hogy minél kevesebb szúnyog keljen ki.
A témában elkészült információs kisfilmben a szakemberek: dr. Kemenesi Gábor, Junior Prima díjas biológus, víruskutató, Kőszegi Dániel, a Magyar Szúnyogirtók Országos Szövetségének elnöke, Manuel Garcia Howlett, a Lokímica Magyarország ügyvezetője és Csete Gábor természetvédelmi szakmai vezető adnak tájékoztatást.