-
Alba Regia Kamarazene Verseny
Gálahangversennyel és díjkiosztóval zárult a XVI. Országos „Alba Regia” Kamarazene Verseny. A Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI által háromévente megrendezett esemény idei megmérettetésén 45 zeneiskola 75 kamaracsoportja lépett színpadra. A zsűri értékelése alapján három kategóriában első, második és harmadik helyezést, valamint különdíjakat adtak át a vasárnapi koncerten.
2025.04.13. -
Tavaszünnep Gorsiumban
Császári bevonulás, gladiátorjáték, ókori színházi előadás is várja május 3-án és 4-én a Gorsium Régészeti Park látogatóit, akik Floralia ünnepébe cseppenhetnek bele ezen a hétvégén. A különleges időutazás résztvevői elmerülhetnek az ókori Pannónia vásári forgatagában is.
2025.04.13. -
Középpontban Széchenyi
Folytatódott a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Ezúttal A szabadságharc után - Széchenyi Döblingben címmel tartott előadást Csorba László történész.
2025.04.11. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10.
Konferencia az arculatról
A kulturális intézmények arca és arculata címmel országos konferenciát rendeznek a Városháza tanácstermében október 13-án, hétfőn. Másnap Európa kulturális fővárosába, Grazba utazhatnak az érdeklődők, ahol néhány kulturális intézményt tekinthetnek meg.
Kulturális intézményeink kinézete, arculata, állapota sok mindenről árulkodik. A legtöbb esetben tükrözi a benne tevékenykedők lehetőségeit, adottságait, a látogatók, használók körét, de a fenntartók vélekedését is intézményeikről, illetve a nekik szánt szerepről, funkcióról.
A konferencia célja az arculattervezés gyakorlati eredményeit felhasználva felhívni a figyelmet Magyarország kulturális intézményeinek arculati sajátosságaira, az országos és a helyi kulturális tervezés feladataira.
Az előadások címei önmagukért beszélnek: „Versenyben a közönség kegyeiért”, „Látványok szimbolikája a kulturális intézményekben”, „Kultúrházi látképek”, „Arcunk weblapokon”... Az előadók neves közművelődési szakemberek, szociológusok, iparművészek és kultúra-kutatók; a tanácskozás moderátora pedig Lágler Péter kulturális antropológus lesz. A konferenciához fotókiállítás is kapcsolódik, amely a gyakorlatban mutatja be a kulturális intézmények arculatát, belső világát, környezetét.
Kapcsolódó anyagok:
• A konferencia programja