Könnyed győzelmet aratott az Albacomp Zalaegerszegen

A vendég Albacomp 30 pontos győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Nagyon gyorsan eldöntötte a fehérvári csapat a mérkőzést, a hazaiaknak nem voltak vérmes reményei a győzelemre. Az Albacomp nemcsak jól játszott, hanem szépen is, megérdemelt egerszegi diadalt könyvelhettek el.
Zalakerámia-ZTE KK – Albacomp 59-89 (10-19, 14-27, 16-17, 19-28)
2011.03.19. 19:57 |

Zalaegerszegi Városi Sportcsarnok,
V.: Pálla Z. Bognár T. Tóth K. (Heisig)

ZTE: Vertetics 23/9, Baki 1, Kámán 13, Tóth G. 7/3, Tóth Á. 1. Csere: Kinter 4, Délity 10/6, Bödör -, Kerkai -, Mészáros M. -.

Albacomp: Simon B. -, Hanga 19/9, Crocker 18/6, Hollis 14, Jones 21. Csere: Bódi 9/3, Antal -, Keller Á. 8, Hendlein -, Somogyfoki -, Madár -, Kertész

Volt ideje rápihenni a ZTE-nek a találkozóra, hiszen a hónap elején játszották utolsó bajnokijukat, míg a fehérváriak a Szolnokon elvesztett kupadöntő után érkeztek. Esetleges fáradtságuk jelenthette volna az esélyt a ZTE-nek, ám nem egészen így alakult…

Gáspár Dávid civilben ült a kispadon és a csupaszív védőjátékos hiánya nem segített az ezer sebből vérző Zalaegerszegen. Az első öt percben egál körüli volt az eredmény (5. perc, 10-11), ám aztán igencsak megilletődötten játszott a hazai csapat, s bár az Albacomp sem dobott pontosan, az első tíz perc végén kilenc ponttal vezettek.

Simon esett össze a ZTE palánkja alatt, egy könyökbe nézhetett bele, s rövid időre öltözői ápolásra is szorult. Ez meg is látszott később a játékán. A fiatal egerszegi származású Kertész Dánielnek így korán megnyílt a lehetőség a bizonyításra. 8 perc hazai gólcsend után, a remek napot kifogó Vertetics Ádám szerezte a ZTE 12., önmaga 6. pontját, ám a gond az volt, hogy az Albacomp ekkor már 23-nál járt. Alley-oop, zsákolás és ziccerek sora eredményezte az egyre gyorsabban növő különbséget, a ZTE kezdőcsapatából pedig Kámánon és Verteticsen kívül senki sem nyújtott elfogadhatót.

Indiszponáltságuk eredményeként húsz pont feletti különbséggel vonultak pihenőre a csapatok.
Jones és Vertetics egyaránt 14 pontig jutott a szünetben, ám az amerikainak társai is akadtak, míg a zalai irányító mellett csupán Kámán vitézkedett. A fehérváriak 64%-os mezőnymutatója is jócskán felülmúlta a kék-fehérek 31%-át, mely nem sok jóval kecsegtetett hazai szempontból.

A szünet után sem változott sokat a meccs képe, a különbséget nem igazán tudta csökkenteni a ZTE. A hazai közönség hálásan tapsolta meg valamennyi egerszegi kosarat, ám időnként az Albacomp is nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt. Dzunics mester jó pedagógus módjára még jelentős különbségnél is okította fiatal játékosait, s pályára is küldte mindnyájukat. Ennek köszönhetően Crockeren kívül senki nem játszott 30 percnél többet a kezdőből.

A ZTE nem adta fel, kevesebb lett az eladott labda és némiképp pontosabbak lettek a dobások is, de gyenge játékkal nem tudtak közelebb kerülni. A negyedik negyed közepén gyors egymásutánban négy triplát is hintett az Albacomp, Crocker, Hanga két alkalommal, majd Bódi is a 6,75-ös vonalon túlról juttatta a játékszert a gyűrűbe. Slusszpoénként a nézőket kicsit jobb kedvre derítette az a szituáció, amikor Keller adott szép ívű passzt Völgyi mesternek, aki mosolyogva átnyújtotta azt a játékvezetőnek.

A meccs embere Vertetics Ádám lett, a fiatal irányító ezúttal kiválóan viselte a rá bízott terhet, s 32 játékperc alatt 23 pontig jutott, közte 3 triplával. Nem ő tehetett arról, hogy ezen az estén nem igazán talált társakat. Az Albacomp csapatjátékkal nyert, Simon Balázson kívül valamennyi kezdő jól játszott, s megérdemelten gyűjtötték be a győzelemért járó két pontot, mely sokat érhet még a Szolnok szombathelyi botlásának köszönhetően.