Könnyedén győzött Budaörsön az Alba Fehérvár KC

Magabiztos győzelmet aratott az Alba Fehérvár KC Budaörsön. A találkozó elején a hazaiak ugyan még tartották a lépést Deli Rita tanítványaival, az első félidő végére azonban megnyugtató előnyt épített ki a Fehérvár, amelyet már nem is engedett ki a kezéből.
Budaörs – Alba Fehérvár KC 26-33 (13-17)

2017.05.05. 19:31 |

A tizenegyedik helyezett Budaörs otthonában lépett pályára az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság 23. fordulójában. A meccset a hazaiak kezdték jobban, de 3-1 után rákapcsolt a Fehérvár. 8-8-ig kéz a kézben haladt a két gárda, innentől azonban egy 5-0-val lerázták magukról Tilingerék a hazaiakat. És ezt az előnyüket nagyjából a szünetig sikerült is megtartatniuk: 17-13-as fehérvári vezetéssel fordultak a csapatok.

A játék képe a második félidőben sem nagyon változott. A 44. percig felváltva estek a gólok, Bandelier és Tilinger találatai után pedig mér hatra nőtt a differencia. Bő tíz perccel a vége előtt héttel ment a Fehérvár, így a hajrá nem ígért túl nagy izgalmakat Budaörsön. A vége valóban magabiztos, hétgólos fehérvári győzelem lett, ezzel pedig – ha csak időlegesen is – de fellépett a tabella hatodik helyére az Alba Fehérvár KC, megelőzve az eggyel kevesebbet játszó Debrecent.

Alba Fehérvár KC: Sipeki, Herr (kapusok), - Ishitate 6, Gjorgjijevska 5, Tilinger 5 (1), Mayer 4, Klikovac, Bandelier 3-3, Lavko, Hajduch 2-2, Pelczéder, Kazai, Májer 1-1, Boldizsár, Rideg, Rózsás