-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Kormányzati forrásból újulhatnak meg Öreghegy fő útjai
Vannak önkormányzati önerőből megvalósítható útfelújítások, de néhány nagy öreghegyi gyűjtőút felújítása már meghaladja a város pénzügyi képességeit.
"A Pozsonyi, Kassai, Nagyszombati, Nyitrai és Zsolnai utak teljes, közművekkel való felújítása óriási és nagyon forrásigényes feladat, amit szinte biztosan csak kormányzati támogatással tudunk megvalósítani. A mostani döntés ezt alapozza meg. Az eddigi koncepciók, tervezési, előkészítési eredmények nyomán elkészítjük a felújítások ütemtervét, persze ezeknél rengeteg szempontot, a közlekedésszervezési kérdéseket és az építőipar kapacitáshiányát is figyelembe kell vennünk. Először is tehát következhet a tervező(k) kiválasztása, majd maga a tervezési folyamat, utána pedig döntünk a felújítások ütemezéséről, és ezt követően kell visszatérjünk a Kormányhoz a kivitelezés fedezetéért. Fontos látni azonban, hogy már az előkészítés költségeinek átvállalása is óriási terhet vesz le az önkormányzatról, a forrásainkat így más fejlesztésekre és felújításokra fordíthatjuk! A mostani döntésben érintett utak felújítási ütemtervét nyilvánosságra fogjuk hozni, amint az elkészült!
Mégegyszer köszönjük Tamás, ez a hét jó híre! 😊💪🏻💙❤️"