Körmenden egyenlített az Albacomp

Izgalmasan alakul a kosárlabda NB1 negyeddöntőjében az Albacomp Lami-Véd Körmenddel vívott párharca. A pénteki, székesfehérvári összecsapáson a Körmend lépéselőnyt szerzett, miután nyerni tudott a Sabáli-csapat, azonban a három győzelemig tartó párharc negyedik mérkőzésén egyenlítettek a fehérváriak. Az Albacomp kilencpontos győzelmet aratott a Lami-Véd otthonában, s így 2-2-re alakította a párharcot. A Falco, a Pécs és a Szolnok már bejutott a négy közé, hogy az Albacomp sikerrel jár-e, szerdán Fehérváron dől el.  LAMI-VÉD KÖRMEND - ALBACOMP 57–66 (8–24, 12–19, 24–9, 13–14)

2007.05.07. 08:55 |

Izgalmasan alakul a kosárlabda NB1 negyeddöntőjében az Albacomp Lami-Véd Körmenddel vívott párharca. A pénteki, székesfehérvári összecsapáson a Körmend lépéselőnyt szerzett, miután nyerni tudott a Sabáli-csapat, azonban a három győzelemig tartó párharc negyedik mérkőzésén egyenlítettek a fehérváriak.

Villámrajtot vettek Matus Gábor tanítványai a vasi városban, hiszen az első negyedben már 16 pontos előnyre tettek szert a vendégek. A második játékrészben is az Alba játszott jobban, s a nagyszünetre hizlalta a különbséget. Fordulás után újított a Körmend, s remek negyedet produkált, de a záró periódusban az Albacomp nem engedte, hogy komolyabban felzárkózzon a vendéglátó, s kilencpontos győzelmet aratott a Lami-Véd otthonában, s így 2-2-re alakította a párharcot. A Falco, a Pécs és a Szolnok már bejutott a négy közé, hogy az Albacomp sikerrel jár-e, szerdán Fehérváron dől el.

LAMI-VÉD KÖRMEND - ALBACOMP 57–66 (8–24, 12–19, 24–9, 13–14)

Körmend, 2500 néző, V: Bodnár, Ádám, Pálla

KÖRMEND: Mujanovics 2, FERENCZ 14/6, Fodor 8, LESLIE 20/3, Vavra 11. Csere: Trummer, Kutasi, Metelski 2

ALBACOMP: Marciunionis 5/3, LOWE 12/3, BRIGITHA 12, PHILIPS 13/6, Bencze 9. Csere: Horváth Á. 7, Kámán 8/6, Hanga

Kipontozódott: Vavra (39. p.)

Mezőnybeli dobószázalék: 45% - 24/53 ill. 39% - 24:61
 Büntetők dobószázaléka: 55% - 6/11 ill. 55% - 12/22
 Lepattanók: 28 ill. 30
 Legtöbb lepattanó: Metelski, Vavra 6–6, ill. Brigitha 15
 Legtöbb gólpassz: Leslie 6, ill. Philips 5