Koronavírusos betegek gyógyításához használt termékek gyártásához fejlesztett a Garzon Bútor

A koronavírusos betegek gyógyításában használható egészségipari termékek, például intenzív ágyak és infúziós állványok előállítása érdekében európai uniós és hazai támogatással bővítette fémüzemi kapacitását Tamásiban a székesfehérvári székhelyű Garzon Bútor Zrt.
2021.11.25. 19:12 |
Koronavírusos betegek gyógyításához használt termékek gyártásához fejlesztett a Garzon Bútor

A társaság a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program 495 millió forintos támogatásával fejlesztett, aminek célja a koronavírus-járvány szempontjából releváns egészségipari termékek előállítása volt.

A tamási telephelyre CNC gérvágó berendezést, nagy teljesítményű csőlézerrendszert, nibbelő- és stancológépet, CNC élhajlítót és csőhajlító gépet vásároltak. Az új eszközökkel olyan egészségügy berendezéseket - intenzív ágyat, izolációs rátétet, lélegeztetőgép- és infúziótartó állványt - gyártanak majd, amelyek a koronavírusos betegek gyógyításában használhatók, és amelyekből jelenleg többnyire importra szorulnak az egészségügyi intézmények.

Nagy Alajos, a cég tulajdonosa az MTI-nek elmondta, több hazai kórházba szállítottak már bútorokat, a kapacitásbővítés után intenzív ágyakat is tudnak szállítani egészségügyi intézményeknek.

A fejlesztéstől azt várják, hogy jövőre 0,5-1 milliárd forinttal nő a cég nettó árbevétele; tízzel nő a tamási üzem létszáma, a székesfehérvári bútorüzemben és Tamásiban 130-an dolgoznak majd.
A Garzon Bútor 2020-ban 50 millió forintos adózott eredmény mellett 2,195 milliárd forint nettó árbevételt ért el, az idei várható árbevétel 2,2-2,3 milliárd forint lesz - közölte a tulajdonos.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.