Kosárlabda: 30 pernyi jó játék, örömteli siker a listavezető otthonában!

Az Alba Fehérvár kosárlabdázói Szombathelyen, a listavezető Falco KC Szombathely otthonában léptek parkettre. A szombathelyi Arénában nagy meglepetés született, mivel az Alba bravúros játékkal legyőzte az esélyesebb ellenfelét annak otthonába. Helyrehozták a Paks elleni hibájukat!
2021.12.30. 21:30 |

Örömteli bravúr, biztatás a jövőt tekintve!

Furcsa első félidőt hozott a Falco KC Szombathely-Alba Fehérvár mérkőzés! Ráadásul a fehérvári szurkolók számára örömteli végjátékkal. Ebben a játékrészben 104 pontot(!) szereztek a pályán lévők, és a végén az Alba vezetett 52-50-re, és mehetett pihenőre. Mindenről szóltak a látottak, csak – az eredmény ismeretében bátran mondható - a védekezésről nem! Az Alba játékosai örömteli módon kezdeményezőbbek voltak, nagyrészt ők vezettek az első 2x10 percben. Érdekes volt a menetrend: 6 ponttal vezetett a Fehérvár, egyenlített a Szombathely. Aztán hét volt a látogató javára, megint egyenlített a házigazda. Aztán az addigi legnagyobb különbség, 8 volt az Albának, hát persze, hogy egyenlített a Falco. Pedig nagyon nem jöttek nekik a triplák, pont úgy, mint az Albának a Paks ellen. A folytatást illetően elmondható volt, aki tud javítani a védekezésén, valószínűleg az tud majd győzni!

Térfélcsere után tartotta a Fehérvár a minimális előnyét. Egy darabig. De utána újra fokozatosan lépett el a bajnokság favoritjától a listavezető otthonában. Előbb 6, aztán 8 ponttal vezettek. Utána meg jött a mérkőzés során a legnagyobb különbség, ami kétszámjegyűvé változtatta a Fehérvár vezetésének a nagyságát, 10 még addig nem volt nemhogy senkinek, hanem az Alba javára, mert addig jórészt csak egyenlíteni tudott a Falco a vendégek vezetése után. Most nem, mert az előny csak nőtt, és nőtt. Már tizenöt, aztán tizennyolc pont az Alba Fehérvár javára, senki nem akart hinni a szemének, sem a vendégszurkolók, de a hazai hívek sem. A Falco játékosai meg pláne nem. A hazaiak mestere idegesen ordibált az időkérés alkalmával, földhöz vágott mindent, ami a kezébe került, de így is 15 ponttal vezettek a vendégek az utolsó 10 perc kezdete előtt. Ami aztán fokozatosan csökkent. Az addig 0 százalékos triplamutatót Benke törte meg, hármat is behajított, felhozva ezzel csapatát. Az Alba pedig rövidzárlatot mutatott be, 4 perc alatt mindössze 3 pontot jegyzett. Vojvoda leblokkolt, de nagyon igyekezett, Stark állt a csapat élére. Elfáradtak a Székesfehérvárról jöttek, csökkent az előnyük, már csak 6, azán négy és kettő. De ez meg is maradt, Benke kezében volt a fordítás lehetősége, de ahhoz tripla kellett, neki pedig ez ment a hajrában. Most nem talált be, az Alba Fehérvár pedig megérdemelten nyert, hatalmas bravúrral! Zollner mester megnyugodhat, a bemutatkozó mérkőzése után kijelentette, csapatának az akkor látott 10 perces jó játékát kell negyven percre növelni. Szombathelyen már harminc percnél jártak legényei, ami biztató a jövőre nézve.

A csapat győzött, a csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel!

Falco KC Szombathely-Alba Fehérvár 91-93 (27-30, 23-22, 17-30, 24-11)

Falco KC: Váradi 6, Somogyi 10, Benke 24/12, Golomán 13, Keller Á. 15, csere: Perl 10, Clark 4, Barac 9, Kovács -. Vezetőedző: Milos Konakov.

Alba Fehérvár: Vojvoda 13/3, Smith 6, Lukács 8, Fakuade 14/3, Szabó Zs. 13/3, csere: Stark 24/15, Pongó 5/3, Takács Milán -, Laksa 2, Omenaka 8. Vezetőedző: Matthias Zollner.