Kosárlabda - a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia győzelmei, vereségei

Elmúlt egy hét, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai ismét túl vannak jó néhány mérkőzésen. Felemás eredményekkel. Az NB I/B-ben szereplő női csapat egyszer nyert, egyszer veszített, az NB II-es férficsapat is hasonlóan szerepelt.
2022.03.02. 08:22 |

A fiú junior (U18) csapat Pakson lépett parkettre, és már az első negyedben megalapozta a sikerét.

Atomerőmű GYKSE - Dávid Kornél KA 73-80 (17-30, 21-17, 12- 16, 23- 17

A legeredményesebb dobók: Bata Olivér 28/3, Simon Benedek 20/3.

Andrea Turchetto vezetőedző: Villámrajtot véve hamar előnybe kerültünk, de aztán ritmust vesztettünk a kellemetlen stílusban játszó Paks ellen. Az elmúlt fordulókhoz képest, most gyengén dobtunk, de így is sikerült egy nagyon értékes győzelmet szereznünk idegenben.

A női Amatőr NBI/B-ben itthon alulmaradtak, idegenben nyertek a lányok.

Dávid Kornél KA/A-RADOBASKET 56-84 (18-21, 14-21, 10- 21, 14- 21)
Ld.: Csegény Csenge 15/12, Rozsics Teodóra 12.
Bukics Zsolt vezetúedző: Az előző fordulóhoz képest már bővült a csapat... Ebben a jelenlegi nehéz időszakban már ez is örömteli, hogy voltakvisszatérőink. A szombati meccsen kiemeltem aktuális ellenfelünk magassági fölényét. Ha lehet fokozni, akkor a szerdai találkozón megtörtént... Az ellenfél 193 cm-es centere ellen sajnos nem volt fegyverünk. Mindkét palánk alatt uralta a területet és ez döntőnek bizonyult. Viszont most is csak dicsérni tudom a lányokat!

Szolnoki MÁV SE - Dávid Kornél KA 62-73 (18-21, 13-19, 12- 13, 19- 20)

Ld.: Szőke Fanni 20/9, Nagy Kata 15.

Bukics Zsolt: Ahhoz a szolnoki csapathoz látogattunk, akinek eddigi egyetlen győzelme
ellenünk született meg az ősz folyamán. Támadásban mindig megtaláltuk az üres helyzeteket, amiket jól is értékesítettünk, viszont a védekezésünk eléggé szellős volt. A második negyedben sikerült egy 10:0-ás rohanással némileg meglépni a nagyszünetre.
Fordulás után a szolnoki csapat agresszívabb védekezéssel jött ki, volt is némi zavar nálunk, azonban a negyed második fele újra a miénk volt. A záró játékrész közepére a jó védekezésnek köszönhetően már megnyugtató volt az előnyünk, így a végjáték néhány hibáját leszámítva nem volt veszélyben a győzelem. A szezon legjobb dobószázalékának (48%) és a 23 gólpassznak köszönhetően is sikerült a visszavágás.

A férfi NB II-ben is két meccset játszott a társaság itthon, felemás mérleggel.

Dávid Kornél KA-PTE-PEAC 87-94 (20-25, 22-25, 25-15, 20-29)

Ld.: Simon Benedek 25/12, Papp István 15/9.
Antal Balázs vezetőedző: Sajnos nem sikerült a bravúr, hiába vettük át a vezetést a harmadiknegyedben, a mérkőzés végére elfáradtunk.

Dávid Kornél KA-Soproni Tigrisek 77-65 (29-20, 14-14, 19- 16, 15- 15)
Ld.: Büki Bence 29/15, Éder Barnabás 11/9.
Antal Balázs: Az első 5 perc tökéletes volt (19-2), viszont ezt a pörgést nem tudtuk végig