Kosárlabda férfi NB1/B - visszavágott a DKKA-nak a Megyeri Tigrisek a felkészülési meccsért

Jobban nézett ki a Dávid Kornál Kosárlabda Akadémia csapata, mint Salgótarjánban, de túl sokat hibáztak a támadásban, így nem volt reális esélyünk. Közel egy hónap után játszott újra hazai mérkőzést a DKKA férfi B-csoportos együttese.
Dávid Kornél KA - Phoenix-MT Fót  71 - 83
2024.10.27. 20:21 |

A találkozó előtt Rózsás Gáborra, korábbi élvonalbeli játékosra, sportvezetőre emlékeztek, aki tragikus hirtelenséggel hunyt el a napokban.

Nagyszerűen kezdtek a srácok. 9-2-re vezettünk, amiből Simon Beni egymaga 7 egységet vállalt. Innen nagyon gyorsan nagyon nagyot fordult a játék képe, és a fótiak egy 9-0-ás rohanással mutatták meg, hogy bizony nem csak afféle kirándulásra jöttek Fejér vármegyébe. Felváltva vezettek innentől a csapatok, a negyedet 19-18-ra hozta el a Fót. A kisszünet után ismét vendég széria következett: zsinórban 8 pontot szerezve húzott el a Tigrisek, mire ki is kértük a második időnket a 13. percben. Somogyfoki hármassal válaszolt, de hiába jöttek nálunk is a pontok, a vendégek is be-betaláltak, így 4 pontnál nem tudtunk közelebb jönni. A félidő hajrájában Dancsecs és Juhos vezetésével elhúzott a Phoenix: 35-48 volt az állás húsz perc játék után.

Kihagyott DKKA-dobásokkal és fóti pontokkal indult a meccs második fele. A 25. percben Simon révén dobtunk először kosarat ebben a negyedben – Juhos Leventéék ekkorra 11-nél tartottak, és túl voltunk egy időkérésen is, ami nem volt érdemi hatással a meccs folyására. Állandósult a húsz körüli különbség, Duric 2+1-ével jöttünk valamelyest közelebb: 67-51-ről kezdődhetett az utolsó tíz perc. A fiaink nem adták fel, a Somogyfoki-Büki-Simon trió a 36. percre 77-67-re hozta fel a DKKA-t. A fótiak azonban állnak olyan rutinos és képzett játékosokból, hogy innen ne rontsák el a végjátékot: 71-79 után Juhos és a lila mezes Molnár Dániel állította be a végeredményt.

A 83-71-es fóti sikert hozó találkozón Zarko Djuric volt a legjobbunk a maga 16 pontos, 8 lepattanós, 24 VAL-t érő teljesítményével. Rajta kívül Simon Benedek (24 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 22 VAL) és a végére kipontozódó Szabó Zsolt (12 pont, 7 lepattanó, 20 VAL) is elérte a 20-as indexet. Két vereség után jövő pénteken itt a lehetőség a javításra: péntek este a TF-Budapest otthonában lépnek pályára a srácok.