-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Kossuth Zsuzsanna szobra előtt tisztelegtek a Magyar Ápolók Napján
2014 óta ünnepeljük február 19-én, Kossuth Zsuzsanna születésének évfordulóján a Magyar Ápolók Napját. Kossuth Lajos huga 1817-ben született, 1849 áprilisában nevezték ki a tábori kórházak főápolónőjévé.
Szervező munkájának eredményeként három hónap alatt hetvenkét tábori kórházat létesített és biztosította, hogy önkéntes adományokból önként jelentkezők végezzék a sebesültek és betegek ápolását, ellátását. Az általa bevezetett betegápolási rendszer egész Európában egyedülálló volt. Aktívan segítette Kossuth Lajos munkásságát, bizonyítva emberségét, bátorságát, a haza iránti hűségét, szakmai alázatát.
A vesztes háború után Kossuth Zsuzsanna először Belgiumban, majd az Amerikai Egyesült Államokban töltötte száműzetését, szegénységben, betegségben, 1854-ben bekövetkezett korai haláláig.
Emlékének megőrzésére 1998-ban emlékdíjat alapítottak, a Magyar Országgyűlés 2014-ben február 19-ét – születésének napját – a Magyar Ápolók Napjának nyilvánította.
Az ünnepségen koszorút helyezett el a szobor talapzatán Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Vargha Tamás, Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva, a város egészségügyi és sporttanácsnoka, Östör Annamária, Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója, Kiss Mária Éva ápolási igazgató-helyettes, Jakab Katalin ápoló, valamint a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, az Országos Mentőszolgálat, a Humán Szolgáltató Intézet, az Egyesített Szociális Intézmény és a Magyar Ápolási Egyesület képviselői.