-
Diákok Schwäbisch Gmündben
A diákcsere program keretében egy héten át vendégeskedhettek a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai Schwäbisch Gmündben. Jövőre a német diákok érkeznek majd városunkba.
2024.11.12. -
Lakossági fórum volt a Köfémen
A Köfémen hétfőn este volt az első lakossági fórum a most kezdődött önkormányzati ciklusban, ahova a Köfém lakótelep, a Ráchegy, a Búrtelep és Börgönd lakóit várták. A városrész parkolása mellett szó volt a szelektív hulladékgyűjtő szigetekről és arról, hogy a hulladékudvarok használata ingyenes minden magánszemélynek. Elhangzott, hogy Börgöndön ingatlant vásárolna a város, hogy saját közösségi tere lehessen a településrésznek.
2024.11.11. -
A kalligráfia alapjai
Hogyan írjunk szépen? Hogyan formáljuk helyesen a betűket? A kalligráfia világába pillanthattak be az érdeklődők a Hetedhét Játékmúzeumban a Négykezes kedd program keretében.
2024.11.12. -
Nemzeti konzultáció
„Magyarország meg tudja csinálni” címmel a kormány mától nemzeti konzultációt indít az új gazdaságpolitikáról. A Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke hangsúlyozza, az a cél, hogy a magyar gazdaság erősödjön, a családok jövedelme és a bérek emelkedjenek, a kis- és közepes vállalkozások megerősödjenek, és megfizethetőbb legyen a lakhatás.
2024.11.12.
Koszorúzással emlékeztek a Rác utcai áldozatokra
Március 24-én koszorúzással emlékeztek meg a II. világháború végén történt Rác utcai tragédiában meghalt 12 székesfehérvári polgárról. A Szerb Kisebbségi Önkormányzat ünnepségén Székesfehérvár nevében Viza Attila és Deák Lajosné önkormányzati képviselő helyezett el koszorút az áldozatok emlékművénél. A 67 évvel ezelőtti tragédia helyszínén a résztvevők közösen imádkoztak a tragédia elszenvedőinek lelki üdvéért. VIDEÓ a cikkben!
2012.03.24. 12:12 |
Március 24-én koszorúzással emlékeztek meg a II. világháború végén történt Rác utcai tragédiában meghalt 12 székesfehérvári polgárról. A Szerb Kisebbségi Önkormányzat ünnepségén Székesfehérvár nevében Viza Attila és Deák Lajosné önkormányzati képviselő helyezett el koszorút az áldozatok emlékművénél. A 67 évvel ezelőtti tragédia helyszínén a résztvevők közösen imádkoztak a tragédia elszenvedőinek lelki üdvéért.
Fiatalok és idősek is voltak az ártatlan áldozatok között. Életét vesztette Németh Ferenc, a papi szeminárium könyvtárosa, Bakos István (44éves), Baranyai József (81 éves), Berta József (21 éves), Felső István (46 éves), Fésű György, Gergely Ferenc (31 éves), Héger Ferenc, Kéri István (54 éves), Máté János (49 éves), Szőke József és Tóth István (28 éves). A kivégzettek között volt édesapja mellett állva Héger István 17 éves fiú is, akit hátulról nyakon ért a lövés, de csodával határos módon nem halt meg.
Amikor a front elérte Székesfehérvárt, három szovjet katona ellenséget keresve bejárta a település rácok lakta városrészét. Az egyik házban előbb bort követeltek, majd rátámadtak a házban tartózkodó fiatal nőre. A család férfi tagjai a megtámadott védelmére siettek és két szovjet katonát halálosan megsebesítettek. A harmadik elmenekült, jelentést tett és a bosszú sajnos nem maradt el. A március 24-i megemlékezésen a résztvevők közösen imádkozták el a „Miatyánkot” a tragikus halált halt áldozatok lelki üdvéért.
„Hinni nem azt jelenti, hogy midenre tudom a választ, hanem azt, hogy hajlandó vagyok válaszok nélkül élni. A hívő ember nem úgy él, hogy mindenre tudja a választ, de azt tudja, hogy a gondviselő Isten szeretete nem múlik el.” - hangzott el a Székesfehérvár Szerb Ortodox Egyházközség megemlékezésén. Székesfehérvár Önkormányzata nevében Viza Attila és Deák Lajosné önkormányzati képviselők helyeztek el koszorút az emlékműnél. A megemlékezést ortodox mise követte a Rác templomban.