-
Újra áll a maroshegyi kereszt
Lehet-e annál valódibb húsvéti ünnep, hogy egy balesetben megrongálódott kereszt helyére közösségi és önkormányzati összefogással újra feszületet állítanak? A maroshegyi Szilvamag és a Nagyváradi utca találkozásánál erre az ünnepre gyűltek össze nagycsütörtökön a környék lakói, valamint Székesfehérvár vezetői és a körzet önkormányzati képviselője.
2025.04.17. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.17. -
Klebersberg Kuno a Helytörténeti estékben
Klebersberg Kuno Székesfehérvárra gyakorolt munkásságával folytatódott a Helytörténeti esték című programsorozat az Aranybulla Könyvtárban.
2025.04.18. -
Keresztszentelés Maroshegyen
Egy sajnálatos baleset következtében sérült meg tavaly az 1900-as évek elején emelt emlékmű Maroshegyen. A megújult keresztet nagycsütörtökön szentelték meg.
2025.04.18.
Koszorúzással emlékeztek Székesfehérváron a kommunizmus áldozataira

Fehérváron hagyományosan az Ötvenhatosok terén szerveztek emlékünnepséget.

Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András, valamint a város országgyűlési képviselői Vargha Tamás és Törő Gábor, továbbá az önkormányzati képviselők közösen koszorúzták meg a Kommunizmus Áldozatainak emlékművét. Ugyancsak koszorúztak a fegyveres és rendvédelmi szervek, a közhivatalok, az oktatási intézmények, valamint a hazafias és honvédelmi hagyományokat ápoló civil szervezetek képviselői is.
Az ezredfordulón elfogadott országgyűlési határozat értelmében minden év február 25-én tartják a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapját.
A kommunizmus áldozatainak számát 1917 és 1991 között kerek 100 millióra becsülik világviszonylatban. Magyarországon az elhunytak, a bebörtönzöttek és a kitelepítettek száma legalább 50-55 ezerre tehető úgy, hogy nem sorolják ide a második világháborúban szovjet fogságba kerülteket, az 1946–ban munkaszolgálatra elvitt embereket, valamint az elnyomó rendszer miatt éhező vagy lelkileg megnyomorított tömegeket.