-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Koszorúzással emlékeztek Székesfehérváron a kommunizmus áldozataira
Fehérváron hagyományosan az Ötvenhatosok terén szerveztek emlékünnepséget.
Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András, valamint a város országgyűlési képviselői Vargha Tamás és Törő Gábor, továbbá az önkormányzati képviselők közösen koszorúzták meg a Kommunizmus Áldozatainak emlékművét. Ugyancsak koszorúztak a fegyveres és rendvédelmi szervek, a közhivatalok, az oktatási intézmények, valamint a hazafias és honvédelmi hagyományokat ápoló civil szervezetek képviselői is.
Az ezredfordulón elfogadott országgyűlési határozat értelmében minden év február 25-én tartják a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapját.
A kommunizmus áldozatainak számát 1917 és 1991 között kerek 100 millióra becsülik világviszonylatban. Magyarországon az elhunytak, a bebörtönzöttek és a kitelepítettek száma legalább 50-55 ezerre tehető úgy, hogy nem sorolják ide a második világháborúban szovjet fogságba kerülteket, az 1946–ban munkaszolgálatra elvitt embereket, valamint az elnyomó rendszer miatt éhező vagy lelkileg megnyomorított tömegeket.