Kötelező győzelemmel erősítette pozcióját a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

Két hét bajnoki szünet után tért vissza a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a tétmérkőzések szolgáltatta kemény ritmusba. A fehérváriak a kötelező győzelem terhe alatt vették fel a küzdelmet a City-Line Békéscsabai NKSE ellen az NB1-es bajnokság 19. fordulójában. A Cornexi a Győr és a Dunaferr legyőzésével óriási lépést tett a felsőházi rájátszás felé, azonban pozícióját a kötelező győzelmek begyűjtésével tudja csak megerősíteni. Vura József figyelmeztetett: a Békéscsaba negyven percen át bárkivel képes szoros csatát vívni, és ez a megállapítás a Köfém csarnokban is helytálló volt. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Békéscsaba 34-28 (16-15)
2007.02.25. 01:05 |

Az első találatot a vendégek érték el, sőt a negyedik percben is a Csabánál volt az előny, majd a fehérváriak átvették az irányítást, és a vezetést is. Hiába volt rendre a Cornexinél az előny, Vura József alakulata képtelen volt ellépni ellenfelétől, mert a hazai csapatot korábban jellemző kemény védekezés mintha lágyult volna, és a támadások végén is pontatlanul céloztak Kordyukék, kihasználatlanul maradtak a csabai hibák. Az első félidő végén még csupán egy gól volt a hazaiak előnye (16-15), majd a szünet nagyon jól jött a Fehérvárnak, mert a fordulás után hamarjában négy gólt is berámoltak Kenyeresék úgy, hogy a vendégek egyszer sem tudtak válaszolni. Hamarosan aztán picit magához tért a végül 11 találatig jutó Szekeres irányította Békéscsaba, de a két együttes közötti ötgólos differencia állandósulni látszott. A fehérváriak akár nagyobb arányú különbségre is szert tehettek volna, azonban a vendégeknél kölcsönben játszó fehérvári Mészáros kapus többször is megtréfálta az első négy közé igyekvőket. Az NKSE mezőnyjátékosai nem igazán tudták gólokkal nyomatékosítani kapusuk  remeklését, így a végére maradt a megnyugtató fehérvári előny. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding 34-28-as győzelmével megerősítette helyét a négy között, és a Debrecennel szemben négy pont előnnyel várhatja az alapszakasz utolsó három fordulóját.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Békéscsaba 34-28 (16-15)

Köfém csarnok, 800 néző
 Vezette: Kisfalvi, Péli

Cornexi: Djeric – Kenyeres 8, Szrnka 4/2, Tápai 1, Vijunaite 3, Kordyuk 5, Balogh 3. Csere: Trishchuk 7/4, Vaszari, Valova 2, Õri, Lima 1, Pádár, Fekete(kapus). vezetőedtő: Vura József

Békéscsaba: Veress – Forczek 1, Takács 4, Valyuch 1, Such, Zsuzsa 6, Gábor, Tóth 3, Szekeres 11/3, Kelemen 1, Cifra, Mészáros (kapus)

Kiállítások: 6 ill. 14 perc