Kötelező, ugyanakkor fontos győzelmet aratott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

A kötelező győzelem reményében fogadta a női kézilabda NB1 17. fordulójában a Hódmezővásárhelyi NKSE együttesét a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A kötelező jelleget nem csupán a két csapat tabellán elfoglalt helyezése aktualizálta – a Cornexi az 5., a Vásárhely a 8. volt a találkozó előtt -, hanem az a kényszer is, mely a fehérváriak vállát nyomja minden egyes mérkőzésen, miszerint ha Vura József alakulata a felsőházi rájátszásban szeretne idén szerepelni, akkor minden összecsapáson a győzelemért kell pályára lépnie. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Hódmezővásárhelyi NKSE 35-28 (21-13)
2007.02.03. 20:45 |

Ennek megfelelően kezdtek a Cornexi játékosai, igaz az első gólt az exfehérvári Wolf Alexandra szerezte, onnantól aztán az történt a pályán, amit a hazaiak akartak. A Cornexi három értékesített büntetővel fordított az álláson, majd a mezőnygólok tekintetében is magabiztos produkciót hintett az első félidőben. Fekete Csilla brillírozott a kapuban, tizenkétszer hárította a vásárhelyi próbálkozásokat, a támadások befejezésében pedig leginkább a válogatott szélső, Balogh Beatrix jeleskedett, aki az első játékrészben kilenc alkalommal vette be a Hódmező ketrecét. A Cornexi az első harminc percben kiválóan védekezett, és magabiztos játékának köszönhetően tekintélyes előnyt szerzett, 21-13-at mutatott az eredményjelző a szünetben.

Fordulás után a fehérvári gólhenger tovább robogott, és a 38. percben már kilenc találat volt a két csapat közötti különbség. Megnyugtató vezetése tudatában a hazaiak kicsit hátradőltek, a Kiss Szilárd dirigálta Vásárhely pedig megkezdte a felzárkózást. Wolf és Jenőfi Katalin egyre többször vették be a fehérvári kaput, mely előtt már Fekete és a csereként a gólvonal elé álló Sladjana Djeric sem mozgott hibátlanul, de tulajdonképpen a vendégek kozmetikázó szándéka nem volt igazán átütő erejű. A mérkőzés hajrájában újra nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak Baloghék, így a végére újra biztos fór kerekedett a táblára.
 A Cornexi-Alcoa-HSB Holding 35-28-ra nyert a Hódmezővásárhely ellen, begyűjtve a kötelezőt, eredményesen hangolódva a szerdai, Dunaferr elleni rangadóra.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Hódmezővásárhelyi NKSE 35-28 (21-13)

Köfém csarnok, 1000 néző
 Vezette: Ágnecz, Sipos

Cornexi: Fekete, Djerics (kapusok) – Kenyeres 2, Szrnka 4/2, Vijunaite 3, Tápai 2, Pádár 1, Balogh 13/5, Trishchuk 4, Kordyuk 5, Vaszari, Valova 1. Vezetőedző: Vura József

HNKSE: Abramovich, Scholtz (kapusok) – Szepesi 2, Jenőfi 8, Fülöp, Wolf 7, Gerstmár, Stupakova, Bloj 4, Mucsi 1, Nikolajenko 2, Takács, Fauszt, Mayer 4. Vezetőedző: Kiss Szilárd

Kiállítások: 8 perc ill. 12 perc