-
Az üzempróbák is befejeződtek
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.
2024.12.25. -
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10.
Közel 400 millió forintból újult meg a Rákóczi utcai Óvoda épülete és udvara
A Rákóczi utcai Óvoda felújítása mintegy 391 millió forint vissza nem térítendő TOP támogatásban részesült.
Sor került a tető hő- és vízszigetelésére, a régi rossz állapotú külső nyílászárók cseréjére, az épület homlokzatának hőszigetelésére, valamint napelemek felszerelésére is. A felújítás során a villanyvezetékek és szerelvények cseréje, a fűtésrendszer korszerűsítése és a radiátorok cseréje is megtörtént. A belső terekben – ahol szükséges volt – a nyílászárók, a padlóburkolat cseréjére és festésére került sor, valamint a pályázati előírásoknak megfelelően elkészült az épület akadálymentesítése – lift kialakításával.
A teljes akadálymentesítés érdekében új liftet építettek be, akadálymentesítették a bejáratokat és a vizesblokkokat is.
Az épületen bejáratánál külső rámpa készült, és a járda felújítására is megtörtént. A játszóudvar területe megújult, új háromtornyos kalandvárat is telepítettek. A Rákóczi Utcai Óvoda kivitelezését PRETZ-MOZAIK Építőipari Kivitelező és Szolgáltató Kft. végezte.
A játszóudvar területe is megújult, ahová új játszóeszközöket is telepítettek.
Horváth Miklósné, Viziváros önkormányzati képviselője elmondta, hogy a gyerekek minőségi nevelést kapnak a Rákóczi utcai Óvodában, ahol a sajátos nevelési igényű gyerekeket is fogadják. „ Ez az intézmény nem csak arról volt híres, hogy zöld óvoda, hanem arról is, hogy befogadja a sajátos nevelési igényű gyerekeket. A mostani beruházásban megvalósult akadálymenesítés után az intézmény még jobban ki tudja majd szolgálni a kicsik szükségleteit, hiszen a rámpa, a lift és az akadálymentesített mosdó telepítésével mozgássérült gyermekeket is tudnak majd fogadni. Azt gondolom, jó helyre került a támogatás, a majd 392 millió forintos összeg.” - tette hozzá. Viziváros önkormányzati képviselője dicsérte a felújított épület gyerekbarát kialakítását és elismerően szólt az előző intézményvezető, Csík Gabriella munkájáról is, aki jó közösséget épített, pedagógiai munkájuk mellett kivették a részüket a felújítással járó járulékos munkákból is.
„Azt gondolom, hogy szeptember 3-án, amikor birtokba vesszük a gyerekekkel együtt az épületet és a megújult udvart, mindenki nagyon boldog lesz. Addig viszont a nevelőtestületnek még nagyon sok dolga van, hiszen a csoportszobákat is fel kell díszítenünk az ovisok fogadására.” - mondta el a további feladatokról Simonné Juhász Ágnes, az óvoda igazgatója.