Közel a győzelemhez, mégis vereség

A 11 mérkőzés után továbbra is nyeretlenül a tabella utolsó helyén tanyázó Alba Volán a Klagenfurt ellen sem törekedhetett másra, minthogy megszerezze első győzelmét az Erste Bank Eishockey Ligában. A 12. fordulóban olyan ellenféllel találta szemben magát a Volán, mely együttes nem teljesít éppen a legjobban az osztrák pontvadászatban: a Klagenfurt a fehérváriak előtt a 9. helyen állnak, igaz, az osztrákok már 10 pontot magukénak tudhatnak… A betegséggel küszködő Kovács Csabát nélkülöző Alba Volán kezdett lendületesebben, de hiába próbálkozott görcsösen a kapu elé kerülni a hazai csapat, a harmadik perc elején már Budai piszkálhatott a gólvonal mögé.  Alba Volán SC – Klagenfurter AC 1–2 (0-1, 1-0, 0-1)

2007.10.23. 21:56 |
  A 11 mérkőzés után továbbra is nyeretlenül a tabella utolsó helyén tanyázó Alba Volán a Klagenfurt ellen sem törekedhetett másra, minthogy megszerezze első győzelmét az Erste Bank Eishockey Ligában. A 12. fordulóban olyan ellenféllel találta szemben magát a Volán, mely együttes nem teljesít éppen a legjobban az osztrák pontvadászatban: a Klagenfurt a fehérváriak előtt a 9. helyen állnak, igaz, az osztrákok már 10 pontot magukénak tudhatnak…

A betegséggel küszködő Kovács Csabát nélkülöző Alba Volán kezdett lendületesebben, de hiába próbálkozott görcsösen a kapu elé kerülni a hazai csapat, a harmadik perc elején már Budai piszkálhatott a gólvonal mögé. Hinz lövését még védte a hazai kapus, de Thomson ismétlésével szemben már tehetetlen volt, a védők szeme láttára ütötte a pakkot a fehérvári ketrecbe, 0-1.
 A gól után jónéhány percnek kellett eltelnie, míg felocsúdtak a hazaiak, s eztán többször is megtornáztatták Enzenhofert. A Klagenfurt három emberfórt is kihasználatlanul hagyott, így az első harmad egygólos vendégvezetéssel zárult.
A második játékrészben már sokkal aktívabban játszott a Volán, de ez mégsem volt elegendő ahhoz, hogy igazán megszorongassa ellenfelét. A periódus elején kettős emberelőnyből sem sikerült gólt elérni, de szerencsére a klagenfurti fórokat is rendre kivédekezte a Volán. Aztán a meccs felénél fordult a kocka. Sculler csücsült a büntetőpadon, s a fehérváriak jól járatták a pakkot létszámfölényben. Kurt MacSweyn terelgette a játékszert a kaputól három méterre, majd átpasszolt az érkező Kangyal Balázs elé, a csapatkapitány pedig nem hibázott, egyből a hálóba passzolta a pakkot, 1-1.
A folytatásban is a Volán volt a jobb, de Budainak is be kellett mutatnia néhány védést, azonban a második szünetre maradt az 1-1.
 A harmadik játékrészben is a fehérváriak játszottak jobban. Hiába diktált a periódus nagy részében remek iramot a Jasko-csapat, helyzetei végén nem sokszor találták el az osztrák kaput a játékosok, amikor pedig jól céloztak, akkor Enzenhofer volt a végállomás.  A találkozó hajrája előtt aztán Budainak kellett bravúrok sorával őriznie az eredményt. Az 57. percben aztán a bíró megelégelte a vendégek tétlenkedését, és kissé túlzott ítélettel Rajz Attilát kiállította, s a büntetés letelte előtt 18 másodperccel gólra váltotta az emberelőnyt a Klagenfurt. Harand két lövését is védte Budai, harmadjára azonban már kapitulálni kényszerült, 1-2.
 Az utolsó másfél percben hiába is próbált vona talpra állni a Volán, nem volt rá esélye, Kettős emberhátrányban és megint pont nélkül fejezte be a meccset az Alba Volán.

Alba Volán SC – Klagenfurter AC 1–2 (0-1, 1-0, 0-1)