Közel hatmillió forinttal támogatja a háziorvosokat Székesfehérvár Önkormányzata

 Szakmai fórumot tartottak a háziorvosokat érintő finanszírozási szerződések módosításának feltételeiről, valamint a Székesfehérvári Járási Népegészségügyi Intézet által végzett ellenőrzésekről szerdán, a Városházán. Székesfehérváron 38 háziorvosi és 21 házi gyermekorvosi szolgálat működik. A város életében pedig nagyon fontos, hogy a különböző szakmacsoportokkal folyamatos konzultációban legyen az önkormányzat, ráadásul az egészségügy az egyik legfontosabb közüg.
2014.01.29. 20:03 |
 Szakmai fórumot tartottak a háziorvosokat és házi gyermekorvosokat érintő finanszírozási szerződések módosításának feltételeiről, valamint a Székesfehérvári Járási Népegészségügyi Intézet által végzett ellenőrzésekről szerdán, a Városházán.

A finanszírozási rendszerről, valamint az ellenőrzésekről tájékoztatták a székesfehérvári háziorvosokat és házi gyermekorvosokat azon a szakmai fórumon, amelynek a Városháza Díszterme adott otthont. Az orvosokat dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte. A fórumon jelen volt Vargha Tamás államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Brájer Éva, alpolgármester, országgyűlési képviselő, Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok, valamint dr. Berta Gábor, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Közép-dunántúli Területi Hivatala (OEP KDTH) igazgatója és dr. Almási Ferenc járási tiszti főorvos.
Székesfehérváron 38 háziorvosi és 21 házi gyermekorvosi szolgálat működik. A város életében nagyon fontos, hogy a különböző szakmacsoportokkal folyamatos konzultációban legyen az önkormányzat, ráadásul az egészségügy az egyik legfontosabb közügy – mondta Cser-Palkovics András polgármester. „Ahogy korábban is, most is konzultációra hívtuk a háziorvosokat, melyen megbeszéljük a napi problémákat, kéréseket, kérdéseket. Meghívtuk a szakhatóságok képviselőit is, hogy ismertessék tapasztalataikat és kértük a háziorvosoktól, hogy írásban is tegyék fel kérdéseiket. Korábban egy ilyen háziorvosi fórumon kérésként hangzott el, hogy az általuk befizetett iparűzési adónak egy részét szeretnék ha az önkormányzattól fejlesztésre, üzemeltetési támogatásra visszakapnák. A város háziorvosai összesen mintegy 11 millió forintnyi iparűzési adót fizetnek évente. Azt a javaslatot tettük, hogy 5.9 millió forint értékben támogatást nyújt az önkormányzat, melyet felújításra, rezsiköltségre vagy fejlesztésre fordíthatnak a háziorvosok. Ezzel kapcsolatban pedig azt kértük az orvosoktól, hogy március végéig tegyenek javaslatot arra, hogy milyen módon kerüljön átadásra és felhasználásra ez a támogatás.”
„A háziorvosi szolgálatok minőségi ellátó munkája nagyon fontos, hiszen a gyermekek és felnőttek a rendszeren keresztül kerülnek először kapcsolatba az egészségüggyel.” – mondta köszöntőjében Vargha Tamás államtitkár. Székesfehérvár országgyűlési képviselője szólt a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház adósságkonszolidációjáról is.

„Az adósságcsökkentés lehetőségeket nyitott az újabb fejlesztések és a korszerűbb betegellátás irányába. Ezzel együtt az átszervezéseknek, és a kórházi működési-gazdasági struktúra átalakításának köszönhetően az egészségügyi intézmény nem termeli újra adósságállományát.” Vargha Tamás további eredményként a szájsebészet székesfehérvári újraindulását is kiemelte.
A fórum előadásokkal folytatódott. A finanszírozási szerződések módosításának feltételeiről és eseteiről Dellyné Farkas Marianna, az OEP KDTH Ártámogatási és Finanszírozási Osztály osztályvezetője adott tájékoztatást. A jogszabályi változásokról, valamint az elmúlt időszakban végzett ellenőrzések eredményeiről és tapasztalatairól Dr. Almási Ferenc, a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézetének járási tiszti főorvosa számolt be.