Közel volt a bravúrhoz a Volán –Egygólos vereség a Continental Cup nyitányán

Telt ház fogadta a Fehérvár-Continental Cup Final nyitányának résztvevőit a Jégcsarnokban. 3800 néző hangorkánja övezte a korong első útját az Alba Volán-FeVita és a kétszeres CC-győztes Zürich Lions összecsapásán. A svájciak nagy elánnal kezdtek, szélvészgyors támadásaik végén többször is veszélyeztették Budai Krisztián kapuját, majd egy védelmi hibát kihasználva az 5. percben Lindemann emelte a pakkot a fehérvári ketrecbe... Alba Volán-FeVita - Zürich Lions 2-3 (1-1, 1-0, 0-2)
(Fehérvár TV - 20.30)

2006.01.13. 20:23 |

Telt ház fogadta a Fehérvár-Continental Cup Final nyitányának résztvevőit a Jégcsarnokban. 3800 néző hangorkánja övezte a korong első útját az Alba Volán-FeVita és a kétszeres CC-győztes Zürich Lions összecsapásán.

A svájciak nagy elánnal kezdtek, szélvészgyors támadásaik végén többször is veszélyeztették Budai Krisztián kapuját, majd egy védelmi hibát kihasználva az 5. percben Lindemann emelte a pakkot a fehérvári ketrecbe. A Volán nem roskadt össze, sőt, veszélyes támadásokkal lepte meg a kanadai, finn, amerikai és svájci válogatott játékosokat is soraiban tudó ZSC-t. A 15. percben aztán szinte robbant a csarnok, Rajz Attila lopott korongot a helvét kapu előtt, és becsapta Sulandert, 1-1.

Az első harmad végére elfáradt Alba Volán a folytatásban új erőre kapott, és a második játékrészben megszorongatta a vendégeket. A 39. percben kettős emberelőnyben játszottak a kék-fehérek, és a begyakorolt fórhelyzetet Gröschl Tamás váltotta gólra. Hihetetlen, de vezet a Volán!

A záróharmadban hiába űzte, hajtotta kedvenceit a végig éneklő, tapsoló fehérvári publikum, a norvég vezetőbíró semmit sem bízott a véletlenre. Sorban szórta ki a Volán játékosait – a 47. percben kettős emberelőnyben játszott a svájci alakulat -, s ezt Steiner használta ki könyörtelenül, 2-2. A Zürich Lions oroszlán módjára rontott ezután a Fehérvári Ördögökre, és másfél perccel később az NHL-t is megjárt Mike Richard ugrott ki a védők közül, és értékesítette a ziccert. Az utolsó tíz percben Pat Cortina csapata mindent megpróbált az egyenlítésért – kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre -, de a Zürich az utolsó másodpercek forró pillanatai ellenére is állta a sarat. Az elszánt, és cseppet sem alárendelt Alba Volán-FeVita közel állt a bravúrhoz, és bizakodóan várhatja a szombati Lada Togliatti elleni folytatást.

Alba Volán-FeVita – Zürich Lions 2-3 (1-1, 1-0, 0-2)

Székesfehérvár, 3800 néző
 Vezette: Johnsen(NOR), Zatta, Tschebul

Alba Volán: Budai – Sille, Buril, Ocskay, Palkovics (1), Vaszjunyin, Kangyal, Svasznek, Palovcik, Stastny, Csibi, Ennaffati, Tőkési, Simon, Gröschl 1(2xee), Holéczy, Ondrejcik, Rajz 1, Kovács, Kiss, Majoross, Hetényi(kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

ZSC: Sulander – Blindenbacher (1), Roach, McTavish, Alston (1), Richard 1, Stoffel, Seger, Karlberg, Lindemann 1, Helfenstein, Forster, Kout, Moggi (1), Steiner 1(2xee), Zeiter, Furrer, Blanchard, Stirnimann, Grauwiler, Camenzind, Berra(kapus). Vezetőedző: Juhani Tamminen

Kiállítások: 18 ill. 12 perc