-
Gépekkel segítik a várost
Mintegy 40 darab korszerű, jobbára akkumulátorral működő kisgéppel segíti a Városgondnokság közterületi munkavégzését a Makita Kft. A gépeket hétfőn a Városgondnokságon adta át a vállalat, amely minden évben más-más fehérvári területen segít társadalmi felelősségvállalásával.
2025.04.14. -
Okostanterem a Táncsicsban
Az oktatásban megjelenő új technológiák adta lehetőségek motiválják a diákokat és a tanulás hatékonyabbá válik – hangzott el hétfőn a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol a frissen kialakított okostantermet egy angolóra keretében adták át. Székesfehérváron ezzel együtt már 14 általános iskolában szolgálja az oktató-nevelő munkát a XXI. századi technikával felszerelt terem, és idén még három helyszínen készül el.
2025.04.14. -
Átadták a munkaterületet
Indulhat a Krasznai és Udvardi utcákban az elkezdett fejlesztés második üteme. Átadták a munkaterületet. Útpályák, járdák, és csapadékcsatorna épül majd a beruházás keretében.
2025.04.14. -
Új eszközöket kaptak
Új, a város közterületein elvégzendő kisebb-nagyobb munkákhoz elengedhetetlen eszközöket kapott a Városgondokság. A felajánlás a Makita Kft. társadalmi felelősségvállalási programja keretében valósult meg.
2025.04.14.
Középpontban a prevenció a IX. Fehérvári Orvosnapokon

Minden évben emberek milliói betegszenek meg és halnak meg megelőzhető betegségekben, és a WHO statisztikai adatok szerint, a számuk rohamosan emelkedik.


Az eseményen dr. Cser-Palkovics András polgármester a kórházzal kapcsolatos aktuális problémákról és nehézségekről beszélt, amik összefüggenek a prevencióval.
A polgármester azokra a riasztó statisztikákra hívta fel a figyelmet, amelyek azt mutatják, hogy a Szent György Kórházban az év 365 napjából 360 napon a sürgősségi ellátórendszer dolgozik a legtöbb beteggel. "E mögött olyan okok lehetnek, amelyeket meg kell találni. 260 körüli beteg jelenik meg sokszor egy nap alatt a sürgősségi ellátásban, ami átlagban 60 beteggel több, mint a Honvéd Kórháznál. Még riasztóbb, hogy a 4-es 5-ös kategóriához tartozó ellátottak a 70%-át teszik ki a betegforgalomnak." - hangsúlyozta Cser-Palkovics András polgármester, aki szerint a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha mindenki azon a szinten jelentkezne a problémájával, ahová az a probléma tartozik: "Ez megint valamilyen szinten prevenciós tevékenység, és kommunikációs tevékenység is. A számok azt jelzik, hogy muszáj ezzel a problémával foglalkozni és közös erővel, együttműködve kell elérnünk a változásokat." - tette hozzá a polgármester, aki egyben felajánlotta az önkormányzat segítségét is ezen a területen.
Dr. Csernavölgyi István: egyre több ember életét menthetjük meg
Dr. Csernavölgyi István, a kórház főigazgatója megnyitó beszédében arról szólt, hogy a Szent György Kórház mára két egyetem oktatókórháza lett és olyan szakmai színvonalon gyógyít, hogy 15 ellátási területen a legmagasabb progresszivitási szintet érte el, a betegek így jobb hatásfokkal és nagyobb számban gyógyulnak. Példaként hozta fel, hogy 10 évvel ezelőtt pár száz invazív kardiológiai vizsgálat volt, a tavalyi évben már 3000. Ugyanez igaz a gasztroenterológiára, ahol az endoszkópos vizsgálatok olyan számban szaporodnak meg és olyan szinten fejlődik a technika, hogy egyre nagyobb számban, egyre több ember életét menthetik meg.
A főigazgató szólt arról a problémáról is, amit Székesfehérvár polgármestere vetett fel, hogy a Szent György Kórházba országos szinten az év 95%-ban messze a legtöbb beteg érkezik: "Mindez azt támasztja alá, hogy van egy olyan korcsoport, akivel foglalkoznia kell az ellátórendszernek, ez érinti a sürgősségi ellátást és a többi szakellátást is. Az ellátórendszer egészét kell újragondolni annak tükrében is, hogy a prevenció régen lassabb tevékenyésg volt, mára pedig kézzelfogható okok miatt felgyorsult." - fogalmazott a főigazgató.
A rendezvényen részt vett Dr. Gógl Árpád egykori egészségügyi miniszter, illetve Östör Annamária egészségügyi, sport és társadalmi fenntarthatóság tanácsnoka.