-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Megújult a Prohászka liget
Megújult a Prohászka liget fűfelülete, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. A Városgondnokság munkatársai májusban több mint 8000 egynyári növényt is elültetnek majd a ligetben.
2025.04.02. -
Ragyogj kéken!
Április 2-a az autizmus világnapja. Ennek alkalmából számos programmal készültek városunkban az elfogadás, az összetartozás jegyében.
2025.04.02.
Középpontban az EMBER! – sikerrel zárult a Segítő Fehérvár Program

Székesfehérvár Önkormányzata 2016 szeptemberében döntött úgy, hogy főpályázóként indulni a TOP-6.9.1-15 – „A társadalmi együttműködés erősítését szolgáló helyi szintű komplex programok” elnevezésű komplex pályázaton konzorciumi partnerével, a Székesfehérvári Család- és Gyermekjóléti Központtal együtt.
A projekt legfontosabb célja volt, hogy Szárazréten a korábbi szociális célú város-rehabilitációs program területén lakosságvédelmi és prevenciós programot valósítsanak meg a hátrányos helyzetűek körében. Fontos volt, hogy az érintettek életlehetőségei javuljanak, és elérhetővé tegyenek számukra olyan lehetőségeket, melyek segítik a foglalkoztatást, a társadalmi integrációt, a közösségfejlesztést, az oktatást, az iskolai felzárkózást, a családsegítést, a gyermekjóléti szolgáltatást, az egyéni fejlesztést és a szociális munkát. A projektet a Bodrogi u. – Dráva u. – Farkasvermi út – Gaja u. – Kertész u. – Mura u. – Sió u. – Száva u. – régi Csóri út – Nyúl dűlő – Opole tér – Vág utca területén valósították meg.

A projekt keretében az alábbi tevékenységek valósultak meg:
- együttműködés a közösségi és egyéni szintű társadalmi integráció feltételeinek megteremtésére,
- folyamatos, helyben biztosított szociális munka ellátása, életvezetési, pénzügyi tanácsadás,
- pszichológiai, esélyegyenlőségi és jogi tanácsadás,
- foglalkoztatás elősegítése, munkaerőpiaci szolgáltatásokkal, képzésbe vonással,
- kora-gyermekkori, gyermekkori és oktatáson kívüli fejlesztés,
- szervezett programokon, kirándulásokon keresztül az egészség, szociális - készségek fejlesztése, közösségi együttműködés erősítése,
- a szabadidő hasznos eltöltésének előmozdítása,
- szolgáltatásokhoz való hozzáférés segítése, javítása,
- bűnmegelőzést, a közbiztonság javítását elősegítő programok szervezése
Dr. Cser-Palkovics András polgármester a projektzárón arról beszélt, hogy korábban európai uniós forrásból igen jelentős, 1,2 milliárd forint értékű infrastruktúrafejlesztést valósítottak meg Feketehegy-Szárazréten. Ennek folytatása volt a most záruló program, melynek középpontjában maga az EMBER áll. A szakma feladata volt, hogy a rászorulók életkörülményeit javítsák nem csak fizikailag, de szellemileg, lelkileg, mentálisan is. A városvezető szavai szerint fontos, hogy legyenek további ilyen programok, melyek nem részekre bontva, hanem összességében, koncepcióra épülve fednek le és fejlesztenek egy-egy területet.
A polgármester arról is szólt, hogy a szociális szakemberek számára nagyon nehéz időszak követezik. Az energiaár-robbanás és az infláció biztosan okoz szociális nehézségeket, melyek már most érezhetőek, és várhatóan a következő hetekben, hónapokban csúcsosodnak ki. Arra ösztönözte a szakembereket, hogy ezeket a problémákat is próbálják meg összefogással, emberségesen kezelni és megadni a segítséget a rászorulóknak.
Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője szerint a Segítő Fehérvár Program azért volt egyedi és jelentős, mert személyes tanácsadást nyújtott családoknak, kis közösségeknek, de akár egy-egy embernek is – nem anyagi értelemben, hanem humán jelleggel.
Szigli István önkormányzati képviselő hozzátette, nagyon fontos program zárul most, amely rámutatott arra, hogy nem elég csak infrastruktúrafejlesztésen gondolkodni. Az emberek jobban érzik magukat a lakókörnyezetükben és hálásak azért, hogy helybe érkezett a segítség.
A szociális szféra az egyik olyan terület, hol az összefogás azonnal megvalósul, ezt sokszor láttuk az elmúlt 10 évben Székesfehérvár ellátórendszerében – emelte ki a programzárón Mészáros Attila alpolgármester. A követező időszakban három fontos feladat lesz, egyrészt az ukrajnai menekültek további ellátása, másrészt az infláció okozta problémák kezelése, harmadrészt pedig a fiatalok lelki-mentális segítése.