-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Közös mélyből mentési gyakorlatot tartottak a fehérvári tűzoltók és a Fejérvíz szakemberei
A fehérvári hivatásos tűzoltók és a Fejérvíz Zrt. Csatornázási Üzemmérnökség munkatársai három napon keresztül gyakorolták a mélyből mentés lehetőségeit, továbbá a két szervezet megismerkedett a rendelkezésre álló eszközökkel és azok működésével. A gyakorlat helyszínéül szolgáló szennyvízátemelőből Fejér megyében közel száz darab található.
2016.10.03. 07:57 |
A székesfehérvári hivatásos tűzoltók és a Fejérvíz Zrt. Csatornázási Üzemmérnökség munkatársai három napon keresztül gyakorolták a mélyből mentés lehetőségeit, továbbá a két szervezet megismerkedett a rendelkezésre álló eszközökkel és azok működésével.
A Fejérvíz Zrt. és a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közötti jó munkakapcsolat egyik eredménye a Sóstói Ipari Park területén lévő szennyvízátemelő telepen megvalósult gyakorlat. Az előkészítő és szervező feladatokat Szabó Dávid, üzemmérnökségvezető-helyettes és Csehó Tamás tűzoltó alezredes, megyei iparbiztonsági főfelügyelő vállalta magára.
A mélyből mentés a műszaki mentések közül az egyik legösszetettebb feladat a katasztrófavédelem feladatai között. Úgy kell gyorsan és hatékonyan végrehajtani az életmentést, hogy a mentendő személy ne szenvedjen el további sérüléseket, illetve a mentést végrehajtók is a lehető legnagyobb biztonságban legyenek. A gyakorlat helyszínéül szolgáló szennyvízátemelő műtárgyból Fejér megyében közel száz darab található. Egy mentés során a két leginkább veszélyeztető tényező a leesés, a több méteres mélységből adódóan, illetve a szennyvíz miatt esetleg jelenlévő egészséget veszélyeztető gázok. Az utóbbi körülmény miatt a Fejér megyei katasztrófavédelem mobil laborja is részt vett a gyakorlat mindhárom napján.
A két szervezet szakemberei számos mentési módszert kipróbáltak, amelyek során megsérült karbantartót, illetve tűzoltó kellett a felszínre hozni a feltételezések értelmében. A szituációk során a Fejérvíz Zrt. munkatársai a cégnél rendszeresített, csörlővel és esés elleni védelemmel ellátott állvánnyal, valamint úgynevezett beülővel, a tűzoltók pedig további speciális eszközökkel, úgymint hármashurokkal, az alpintechnikából átvett mentőháromszöggel és mentőhordággyal hajtották végre a feladatokat. A mobil labor pedig bemutatta a katasztrófavédelem rendelkezésére álló különböző gázkoncentráció mérő eszközöket, amelyekkel folyamatosan ellenőrző méréseket végeztek.