-
Minden rendben
Sós Bálint Dániel Minden rendben című első rendezését tűzi műsorra a Barátság mozi a Meg-Ki-filmklubban április 30-án, szerdán 18 órakor. A film vetítése után Sós Bálint Dániel rendező lesz a város művészmozijának vendége – az estre a klubtagok kedvezményes áron válthatnak belépőt online és a jegypénztárban.
2025.04.28. -
Püspöki szentmise Ferenc lelki üdvéért
Engesztelő gyászmisét mutat be Ferenc pápa lelki üdvéért Spányi Antal székesfehérvári püspök április 29-én, kedden 18 órakor a Szent István király Székesegyházban. A főpásztor szeretettel hívja és várja a székváros és környékének papjait és híveit, imádkozzunk együtt az elhunyt Szentatyáért, aki a remény pápájaként egész életét az Úr és az egyházának szolgálatába állította.
2025.04.28. -
50 éves a Kondor Kör
Számos képzőművész bontogatta szárnyait az immár 50. születésnapját ünneplő Kondor Körben. A jubileum alkalmából kiállítássorozatot rendeznek, amelynek részleteit sajtótájékoztató keretében ismertették.
2025.04.25. -
Közösségi szőttes konferencia
Országos konferencián vitatták meg a hagyományok megőrzésének lehetőségeit Székesfehérváron. A tanácskozásnak az Alba Regia Táncegyesület adott otthont.
2025.04.25.
Különdíjat nyert a Szabad Színház utánpótlás csoportja a Magyar Művek Szemléjén

Az akkor pályáját kezdő "Bázis 1 csoport" számára a Magyar Színjátékos Szövetség szervezésében megrendezett Magyar Művek Szemléje igazi megmérettetés volt, hiszen itt nem diákszínpadi, hanem neves felnőtt társulatok mellett tudott eredményt elérni a tehetséges fiatal társulat. A díjazott előadást - témája miatt - elsősorban iskolai csoportoknak, tanároknak, osztályfőnököknek, szülőknek ajánlják.
A fiatalok, (jórészt gimnazisták), akik még néhány éve kisgyerekként megették két jelenet között a gumicukor kelléket, most felnőtt fesztiválon mérettettek meg, egy olyan előadással, amelynek minden pillanata átélhető volt számukra. A Háy János színmű ugyanis „azoknak szól, akik túl akarják élni a felnőttek rémuralmát, és azoknak, akik túlélték és felnőttek lettek”. Az előadást három fiatal művészeti egyetemista rendezte: Kerekes Áron, Kuttner Bálint és Kovács Gergő.
Mindenkinek vannak emlékei a kamaszkorról. Szépek és vidámak - fájdalmasak és keserűek. És ezek az emlékek nyomot hagynak, és van, hogy a mai napig kísérnek bennünket...
Háy János színművében a tizenévesek világfájdalmát, indulatait és érzelmeit jeleníti meg, választ keresve arra a kérdésre, hogy mik azok a tényezők, lelki eredetű motivációk, amelyek közrejátszhatnak abban, hogy egy fiatal eljut az öngyilkosság gondolatáig. Fontosnak gondoljuk, hogy az előadás, és az azt követő feldolgozás során ne az öngyilkosság legyen a fókusz, hanem az "útkeresés", a színmű valódi központi kérdése: Quo vadis? Merre tartasz? Ez a kérdés nap, mint nap megfogalmazódik a tizenévesekben. Nem könnyű a válasz, ugyanis félúton vannak a gyermek- és felnőttkor között. Nem csak a felnőttekkel állnak folyamatos konfliktusban, hiszen a zárt kényszerközösségekből fakadó (osztály, kollégiumi szobatársak) helyzetek kiélezik a dominanciaharcot a kortársaikkal szemben is. Erős mintakövetés jellemzi a korosztályt, miközben a felnőtté váláskor mindenkinek egyénileg kell, kellene – nem pusztán csak megtalálni, hanem – saját maga számára ’kitalálni’, megkonstruálni az "utat".
A jövőbeni előadásokra gimnazista csoportok jelentkezését is várják az igezo2014@gmail.com címen.
Szereposztás:
Péter: Csizmadia Máté, Kutassy Bálint
Zsófi: Borbély Erika, Szabó Flóra
Deda: Bencze Zoltán, Földing Zsombor
Tanár: Kalifatics Imre
Juli: Rada Csenge
Apa: Solymossy András
Harmadik fiú: Baráth Levente
Tanárnő: Jecs Noa
Barátnő: Megyeri Maja
Anya: Csutorás Emma/Király Csenge
Diákság: Farkas Angéla, Fülep Blanka, Szabó Panna, Csutorás Emma, Király Csenge