"Különleges érzés visszatérni a család gyökereihez"

Anthony Olah szülei Fehévárról vágtak neki a nagy kalandnak, amikor elhagyták hazájukat és meg sem álltak Ausztráliáig. A fiú már igazi világpolgár, hiszen ausztrálként Amerikában tanult és kosarazott, most pedig Magyarországon, éppen az édesanyja és édesapja hajdani otthonát jelentő városban fog játszani. Az Alba Fehérvár új igazolása reméli, hasznos játékkals egítheti a bajnokcsapatot.
2013.08.28. 20:48 |
Anthony Olah szülei Székesfehévárról vágtak neki a nagy kalandnak, amikor elhagyták hazájukat és meg sem álltak Ausztráliáig. A fiú már igazi világpolgár, hiszen ausztrálként Amerikában tanult és kosarazott, most pedig Magyarországon, éppen az édesanyja és édesapja hajdani otthonát jelentő városban fog játszani. Az Alba Fehérvár új igazolása reméli, hasznos játékkal segítheti a bajnokcsapatot.
 
A délelőtti edzés után a hozzá hasonlóan most érkező Maurice Kemppel beszélgetett, de bárkivel váltott volna szót, nyilvána  bemutatkozás lett volna a legelső: Anthony Olah még sohasem játszott Magyarországon. Vannak ezzel persze így sokan a világon, de az ő esete mégis különleges, hiszen szülei magyarok - mi több, Székesfehérvárról indultak annak idején Ausztráliába. A városban ma is sokan ismerik őket, fiukat viszont most láthatják először a barátok, rokonok is, és Anthony számára éppen ezért rendkívülinek ígérkezik a fehérvári kaland.
"Nagyon különleges, érdekes érzés visszatérni a családi gyökerekhez. Nagyon várom a találkozást a rokonokkal, unokatesókkal, tudom, sok ismerőse is van itt a szüleimnek. Anyu mesélt már erről, remélem, megismerhetem az ő barátait is, ha már ilyen különleges helyzet állt elő" - mondta az Alba új, hármas poszton bevethető játékosa (aki természetesen nem lesz légiós, hiszen magyar útlevéllel szerepelhet).
Anthony Olah Ausztrália mellett az Egyesült Államok kosárlabda-kultúrájával is megismerkedett már, hiszen az NCAA II-ben játszott. Noha Európában még csak az első tréningjeinél tart, már van, ami feltűnt neki a sportág itteni jellemzőiből. "Sok helyről jöttünk össze, az edző is külföldi - ez a sokféleség számomra új dolog. Még csak két edzésen vagyok túl, nagyon szimpatikus mindenki, én is azon leszek, hogy minél jobban megismerjük egymást."
Az ausztrál-magyar játékos szereplése persze kuriózum, de a legfontosabb vele kapcsolatban is az lesz, mennyit tesz majd hozzá a csapat játékához. Úgy készül, hogy erősségeit maximálisan az Alba szolgálatába állítja.
"Elsősorban védekezéssel és lepattanókkal tudom segíteni a csapatot. Persze ezen felül is megpróbálok mindent megtenni a közös sikerekért, a kulcsot ezekhez a csapatjátékban látom, én is igyekszem kivenni belőle a részemet."
Hogy jó hangulatú, egységes gárda alakuljon, ahhoz nyilván idő kell, és bármilyen furcsa, az is jól jön majd, hogy a szűkebb keretet alkotó kosarasok közül szinte mindenki tudja használni az angol nyelvet. Carlos Frade ezen kommunikál (folyékonyan, tengerentúli szakmai tapasztalatokkal a háta mögött). A magyarok közül Somogyi és Juhos Amerikában, Supola Angliában játszott hosszabb ideig, a négy leendő légiósnak anyanyelve az angol - és Anthony Olahnak is, aki elsőként pörköltet kért Magyarországra érkezve - de a gasztronómiával elentében a nyelv rejtelmeivel még csak ismerkedik. "Pörkölt, igen. Finom volt! Egyéb szavak? Köszönöm, szívesen, bocsánat, jó reggelt, magyar..." - sorolja mosolyogva. Lesz ideje ennél jobban is elmerülni a magyar nyelv szépségeiben, mint ahogy megimerkedni szülei egykori otthonával, a királyok városával.