Különös üldözősdi, fehérvári győzelemmel: nyert a Volán

Első hazai sikerét aratta a Sapa Fehérvár AV19 az EBEL idei szezonjában. A ligába visszatérő Innsbruck ellen háromszor is két góllal vezettek Banhamék, az osztrákok pedig állandóan zárkóztak. Végül 4-3-ra a Volán győzött, érdekesség, hogy a fordulóban négy meccsen is ez a végeredmény született.
2012.10.05. 22:26 |

Az első harmadban hamar vezetést szereztek a fehérváriak (Durco talált be emberelőnyben), sőt, Magosi révén meg is duplázták a különbséget, de még ebben a játékrészben szépített az Innsbruck. Ezt követően két 1-1-es harmad jött úgy, hogy mindig a Volán ütött előbb gólt, arra feleltek a vendégek.Frank Banham gólja most sem maradhatott el, a negyedik hazai találatot pedig MetCalfe jegyezte. Ha nem is volt lehengerlő a Primeau-csapat, az előnnyel jól sáfárkodott, vagyis a tabellán is tapad az előtte állókra, egyelőre 9. helyen. A forduló további meccsei Dornbirn–Znojmo 4–5, Graz–Zagreb 5–4 – szétlövéssel, Linz–Vienna 4–3 – hosszabbítás után, Ljubljana–Klagenfurt 3–4 – szétlövéssel, Villach–Salzburg 4–3. A még mindig veretlen Villach áll az élen kilenc forduló után.