Kupadöntős az FC Fehérvár! – az utóbbi idők legjobb magyar mérkőzése

Egygólos előny tudatában lépett pályára az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján. A Sóstói Stadionban 5000 néző előtt indult útjára a labda a Debreceni VSC-Ave Ásványvíz elleni összecsapáson, a szurkolók buzdítása azonban az első negyedórában nem talált nyitott fülekre a pályán. A bajnoki mérkőzéshez képest jócskán átszervezett Debrecen nekiesett a fehérvári csapatnak, de szerencsére Daniel Tudor hárította a Loki próbálkozásait... FC Fehérvár – DVSC 2-2 (1-1)
2006.05.03. 21:28 |
 Egygólos előny tudatában lépett pályára az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján. A Sóstói Stadionban 5000 néző előtt indult útjára a labda a Debreceni VSC-Ave Ásványvíz elleni összecsapáson, a szurkolók buzdítása azonban az első negyedórában nem talált nyitott fülekre a pályán. A bajnoki mérkőzéshez képest jócskán átszervezett Debrecen nekiesett a fehérvári csapatnak, de szerencsére Daniel Tudor hárította a Loki próbálkozásait. Egészen a 24. percig...

Dvérit és Csizmadiát játszotta át Böőr, és a labdával Halmosi lépett ki, akit Csizmadia csak szabálytalan eszközökkel tudott megállítani a 16-oson belül. Tizenegyes: Tudor balra vetődött Igor Bogdanovic pedig jobbra lőtte a labdát, 0-1, a vendégek ledolgozták összetett-beli hátrányukat. A gól után aktívabbá vált a fehérváriak játéka, Sitku Illés háromszor is veszélyeztette Csernyánszki kapuját, mígnem a 40. percben már remek ütemben érkezett Kuttor Attila passzára, és közvetlen közelről a kapuba kotorta a labdát az ex-debreceni csatár, 1-1! Ismét a Vidinél az előny.

Fordulás után már a Csertői-csapat irányított, sőt, a 79. percben egy szabadrúgást követően Kuttor Attilát rántotta le Sidibe a kapu torkában, Bede pedig ismét a büntetőpontra mutatott. Csizmadia Csaba állt a labda mögé, akinek labdájára jó ütemben indult el a kapus, ám az erős lövést nem háríthatta: 2-1 ide! A fehérvári játékosok már-már azt számolgatták, hogy a Debrecennek kettőt kell lőnie a továbbjutáshoz, eközben Dzsuzsák Balázs - kihasználva egy védelmi hibát – bombagóllal, zavarta meg a matematikát. 2-2 után a vendégek vérszemet kaptak, egy kontra-akció közepette Sidibe lépett ki, akit Daniel Tudor a tizenhatoson kívülre lépve, utolsó emberként elkaszált, így a fehérvári kapus idő előtt mehetett zuhanyozni, Bede kiállította. De nem csak őt... Egy perccel később Györök is a piroslaposok sorsára jutott, a játékvezető valahogy nem szeretett volna fehérvári csapatot látni a döntőben. Pedig fog!
 Az FC Fehérvár őrizte az eredményt a lefújásig, és ez azt jelentette, hogy 1980 és 2001 után 2006-ban is székesfehérvári labdarúgó csapat jutott a Magyar Kupa döntőjébe. A finálét május 17.-én rendezik az Üllői úti Stadionban, ahol az FC Fehérvár ellenfele a Vasas lesz. A kupadöntőre 15.00 órakor különvonat indul majd a Vasútállomásról.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó

FC Fehérvár – DVSC 2-2 (1-1)

Sóstói Stadion, 5000 néző
 Vezette: Bede (Tompos, Vámos)

FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Koller, Horváth – Lattenstein (Fehér, 91.p.), Schwarcz, Kocsis, Nagy D. (Györök, 73.p.), Kocsis – Dvéri – Sitku (Sebők-kapus, 87.p.). Vezetőedző: Csertői Aurél

DVSC: Csernyánszki – Bernáth, Komlósi, Éger, Halmosi – Virág (Dzsudzsák, 61.p.), Madar, Vukmir, Böőr (Máté, 79.p.) – Bogdanovic (Sidibe, 61.p.), Brnovic. Vezetőedző: Supka Attila

Gól: Sitku (40.p.), Csizmadia (79.p./11-esből/) ill. Bogdanovics (24.p./11-esből/), Dzsudzsák (82.p.)

Sárga lap: 1-4

Kiállítva: Tudor (86.p.), Györök (87.p.)