Kuparajton kupa-búcsú - Kiesett az MK-ból az FC Fehérvár

Miután az FC Fehérvár 2006 tavaszán története során először megnyerte a labdarúgó Magyar Kupát, a 2006-2007-es kiírásban csak az MK 4. fordulójában csatlakozott a küzdelemsorozathoz. Nem jutottak messze a fehérváriak, ugyanis egy mérkőzés után búcsúzni kényszerült Csertői Aurél csapata, a Vidi az NBII-es Gyirmót ellenében vérzett el. Gyirmót FC – FC Fehérvár 5-4 (2-1)(hu.)

2006.10.19. 01:09 |

A lelkes hazaiak már a negyedik percben vezetést szereztek Nagy László góljával, amire aztán a 8. minutumban Kuttor Attila válaszolt. A fehérváriak helyzeteit követően a másodozstályú együttes másodízben is előnyhöz jutott, a 41. percben Oross talált Sebők kapujába 22 méterről, 2-1.

A szünetben Horváth Ferenc helyett Alumonát, Dvéri helyett pedig Julinhot küldte pályára fehérváriak szakvezetője, ám a frissítés ellenére mégis a gólvonal mögé kellett piszkálniuk a Vidi futballistáinak, az 56. percben Török bombázott a kapuba, ezzel már kétgólos előnyre tett szert a Gyirmót. A 71. percben ismét az FCF csapatkapitánya húzódott előre, és Vincze labdáját rúgta a hazai kapuba, így saját és egyben csapata második találatát jegyezhette. A Vidi elszántan küzdött az egyenlítésért, amit a 89. percben el is ért, Julinho 20 méterről megeresztett lövésével hozta vissza a talponmaradáshoz fűzött reményeket, 3-3.

Következett a hosszabbítás, melynek perceiben továbbra sem a piros-kék alakulat játékosai örülhettek. A 102. percben Tóth Norbert 25 méterről emelte át a labdát a kilépő Sebők felett (4-3), majd Vincze Zoltán kiállítását követően a 119. percben már 5-3-ra vezetett a Gyirmót, Nagy László volt eredményes. A hosszabbítás utolsó percében Sitku vette be a vendéglátó kapuját, azonban ez a találat már csupán szépségtapaszként szolgált, az esélytelenebb, azonban az első osztályú mezőnybe igyekvő Gyirmót 5-4-re nyert, és a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé jutott. Az FC Fehérvár „beragadt” az idei kuparajtban, hű maradva idei hullámzó teljesítményéhez.

Gyirmót FC – FC Fehérvár 5-4 (2-1)(hu.)