-
Újjáalakult a Fehérvári Szenátus
Új tagokkal bővült a Fehérvári Szenátus. A 2024-2029-es önkormányzati ciklusban a polgármester munkáját segítő 11 fős tanácsadó testület kedden tartotta alakuló ülését a Városházán.
2024.11.19. -
Kaltenecker emléktábla a Várkörúton
A városért, annak közösségéért évtizedeken át dolgozó dr. Kaltenecker Viktornak, a II. világháború előtti Parlament felsőházi képviselőjének munkásságára emlékeztető táblát avattak kedden a Várkörúton.
2024.11.19. -
Pénteken nyit a Koriliget
Napról napra vastagabb a jég a Zichy ligeti pályán, a nyitásig csak néhány nap van vissza, így szó szerint az utolsó simításokat végzik a Koriligetben.
2024.11.19. -
„Amit kérnek, de mit visznek?”
Folytatódott az idősek életminőségének javítását célzó WellOSyst program. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban Németi Kristóf kiberbiztonsági szakértő tartott előadást az idősödő korosztályt érintő kiberfenyegetettségről.
2024.11.19.
Kutatás kezdődik az új civil stratégia elkészítése előtt
A készülő civil koncepcióhoz nélkülözhetetlen információval rendelkezni arról, hogy a helyi civil szektor milyen kapacitásokkal rendelkezik, milyen helyzetben van, a jövőben milyen fejlesztési irányaik vannak a szervezeteknek, miben tudnak együttműködni az állami, önkormányzati és a piaci szektorral, valamint, hogy az önkormányzat milyen területeken tud a település fejlesztése érdekében együttműködni a civilekkel.
A kutatást az Echo Innovációs Műhely végzi és küldi ki a civil szervezeteknek az online kérdőívet, melyet önkéntesen tölthetnek ki a nonprofit szervezetek a www.civilkutatas.hu honlapon.
Egy város akkor lehet sikeres, ha jól működő közösségekből áll és melyek olyan programokon tudnak részt venni, ami erősíti őket – mondta Molnár Tamás civil és ifjúsági tanácsnok. Ehhez a köz- és magánintézmények mellett egy jól működő civil szervezetek is szükségesek. "A fehérvári civil stratégia már 16 éves és megérett a frissítésre, amit megelőz egy részletes kutatás. Szeretnénk felmérni az igényeket, hogy mit tehet az önkormányzat a civilek hatékonyabb működéséért illetve a fehérváriaknak milyen igényei vannak. Remélem, hogy a civil szervezetek közül sokan kitöltik majd a kérdőívet, hiszen akkor lesz igazán sikeres a kutatás, ami szükséges egy sikeres stratégiához.”
Domokos Tamás a Magyar Városkutató Intézet vezetője arról beszélt, hogy gyökeresen átalakult az elmúlt években a civil szervezetek helyzete. Fehérváron egy komoly támogatói rendszer alakult ki és az önkormányzat munkájának köszönhetően beindult a Civil Központ is. Kiemelte, hogy Székesfehérváron nem csak városi, hanem sok megyei szervezet is működik. Több mint 1600 civil szervezetet tart nyilván a törvényszék, bár ennyi szervezet valós aktivitást nem végez, közülük 2-300 aktív szervezet van a városban. „Ez nem kevés, figyelembe véve azt, hogy egy szervezet mindig egy csapat. A kutatásban megpróbáljuk felmérni, hogy mekkora közösséget jelentenek a civilek a városban, kíváncsiak vagyunk a programjaikra, működésükre.”
Három pilléren áll a kutatás, melybe a Megyei Civil Információs Centrum is bekapcsolódik: az egyik a civil szervezetek megkeresése egy részletes kérdőívvel, a másik egy lakossági felmérés a civil szervezetekről, a harmadik pedig egy fókuszcsoportos háttérbeszélgetés lesz. A civilkutatas.hu honlapon elérhető bárki számára a kérdőív, akiket valami okból kifolyólag nem érnek el a kutatók.