-
Vadhússal segítiettek
Az önzetlen segítségnyújtás fontosságára hívja fel minden év decemberében a figyelmet a VADEX Zrt. A vállalat évről évre vadhúst adományoz a Kríziskezelő Központnak, hogy az átmeneti szállókon és éjjeli menedékhelyen élőket ízletes meleg étellel kínálhassák meg.adv
2025.12.19. -
Az utolsó ablakok is kinyílnak
December 22-én és 23-án is érdemes egyet sétálni a Belvárosban, ahol kinyílik az élő adventi naptár utolsó két ablaka, de megnézhetjük a Betlehemi Szép Csillag kiállítást és karácsonyi fotókat készíthetünk az ünneplőbe öltözött utcák, épületek között.
2025.12.19. -
Adománygyűjtés a FEMA-nál
Adventi adománygyűjtő akciót rendeznek a FEMA Állatotthonban december 20-án, szombaton délután. Lovasberényben, a Harap utca 3. szám alatti menhelyen 12 és 18 óra között várják a segítő szándékú állatbarátokat, akiktől jó minőségű tápokat, tisztítószereket, takarókat kérnek. Lesz vásár is, melynek bevételével az állatotthont támogatják.
2025.12.19. -
Karácsonyi díszeket készíthetünk
Különleges kézműves foglalkozásra várja a kreatívkodni vágyókat a Budai Úti Tagkönyvtár december 20-án, szombaton. A részvétel ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.
2025.12.19.
Kutyás foglalkozással és kézműveskedéssel indult a Karitász tábor
Az udvaron kutyás foglalkozással, a közösségi teremben pedig kézműveskedéssel indult az Öreghegyi Karitász csoport hagyományos nyári gyerektábora.
A csoport kifejezetten rászoruló gyerekeket fogad az egyhetes, napközis táborban - mondta el Biró Beáta, a Karitász csoportvezetője. Mintegy 40-en vesznek részt idén is, akik között sok a visszajáró, hiszen jellemzően, csak akkor maradnak el a gyerekek, ha "kinővik" az első sorban általános iskolás korosztálynak szóló tábort.
A kézműves és kutyás foglalkozás mellett, még sportprogramokat, számháborút is szerveznek a gyerekeknek, de csocsóra, sakkra és kártyajátékokra is lesz lehetőségük.
A kirándulás is elmaradhatlan része a tábornak, amit már nagyon várnak a gyerekek, idén ismét két napot töltenek a Plébánián és Székesfehérváron kívül. Ellátogatnak a Fehérvárcsurgói kastélyba, megnézik a felcsúti Pancho Arénát és belekóstolnak a Tordasi élményfalu western-hangulatába is.
A tábor mellett iskolakezdési támogatással is segíti az Öreghegyi Karitász csoport a velük kapcsolatban álló mintegy 60 családot. Ehhez gyűjtést szerveztek, a pénzbeli felajánlásokat a Plébánián vagy a 10702105-46915803-52000001 SZÉKESFEHÉRVÁR-ÖREGHEGY RÓMAI KATOLIKUS PLÉBÁNIA számlaszámon várják. Jó állapotú tanszerekkel is segíthetik a gyerekeket, ezeket a felajánlásokat szintén a Plébánián fogadják.