Labdarúgás: 21. VBKE Futballfesztivál: a Lázár Lovaspark csapata nyerte a tornát

Az utolsó napjához érkezett a 21. VBKE Futballfesztivál a VOK-ban. Végre telt ház előtt játszhattak a csapatok, a nézők nagy csatákat, jó mérkőzéseket láthattak. A Lázár Lovaspark csapata nyerte a tornát, igaz, az elődöntőből csak a büntetők segítették őket a fináléba. És volt gálamérkőzés is.
2021.12.30. 21:04 |

Négy napig pattogott a labda a VOK-ban.

Délelőtt a gyerekeké volt a placc, az U11-esek tornáján mutatta meg magát a jövő. Aztán jöttek a nagy meccsek. Az első párban a Futottak Még csapata mondhatta el a csata végén, hogy eddig futottak, ugyanis Futottak Még-PFF Szántó 0-2, ezzel ők be is fejezték. Utána a Mad Dogs és Start SE-NIT léptek parkettre, és az esélyesebb Mad Dogs simán nyert 4-0-ra. A harmadik körben újabb 4 gólos eredmény született, mégpedig: Todor-PET Bau Kft.-Villanegra 0-4. A Lázár Lovaspark együttese esélyesebbként kezdte a 2x13 percet az FTK Építő ellen, de nehéz meccsen egy gólos hátrányból fordítva győztek 2-1-re.

Jöhetett két fontos meccs, amelyek a finálé két résztvevőjéről döntöttek. Elsőként a PFF Szántó legénysége a Villanegra csapata ellen nyert egy góllal, 1-0-ra. Utána a két tornagyőzelemre esélyes vívta meg a döntőnek is beillő csatáját. A Mad Dogs rendre vezetett, 3-2-nél már nem sok volt hátra, amikor a második félidő egytelen találatával egyenlített a Lázár Lovaspark. A büntetőkből csak egy ment be, a Lovaspark értékesítette, így várhatták a döntőt.

Picit szusszanhattak a nézők a Videoton „80” gálamérkőzésen, amikor a Vidi hajdani játékosai mérkőztek a Magyar Művész válogatottal. A művészek csapata szerezte az első gólt, ugyanis a rapper játékosuk „bedumálta” a labdát a kapuba, de utána a Vidi játékosok együttese nyerte a gólgazdag, igazi gálameccset 9-7-re.

A bronzmérkőzésen a Villanegra nagy csatában 3-2-re győzött a Mad Dogs ellen. A finálé egysíkú csatát hozott, a Lázár Lovaspark 5-0-re verte a PFF Szántó együttesét.

A különdíjasok: a legjobb kapus Tajti Bence (Lázár Lovaspark), a legjobb mezőnyjátékos Spandler Csaba, a jelenlegi válogatott kerettag aktív védő (Villanegra), míg a gólkirályi címmel Laczkó Mihály (Lázár Lovaspark) dicsekedhetett.