Labdarúgás - Magabiztos siker a Honvéd ellen, alakul a 4. hely lehetősége

A MOL Fehérvár FC labdarúgócsapata az OTP Banki Liga NB I küzdelmei során a hajrában a Budapest Honvéd együttesét fogadta. Mindkét együttesnek égető szüksége volt a 3 pontra, a fehérváriaknak a 4. hely megszerzése, a fővárosiaknak a kieső zónától való menekülés miatt.
2022.05.03. 20:53 |

MOL Fehérvár FC-Budapest Honvéd 2-0 (2-0)

A találkozó tulajdonképpen az első 45 perben eldőlt. A mérkőzés elején a Honvéd kezdeményezett többet, de nem volt nagy veszély a játékukban, legfeljebb számukra egy 11-es gyanús esetről beszélhettek volna, de a VAR szerint nem volt az. A 20. percben Kovácsnak kellett nagyot védeni, de a 26. percben társaival együtt örülhetett, mert: Zulj kissé jobbról ballal remekül emelt az ötösre, Kodro mellel Dárdai Pál elé tette a labdát, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1–0. A 36. percben Jonsson ijesztgette a hazaiakat, de csak a kapufát találta el fejjel. A 45+2. percben a Vidi adta meg a játékrész csattanóját, Nego jobbról Zulj elé passzolt, aki a tizenegyes pontról az ötös bal sarka felé juttatta a labdát, Kodro jött, látott, és a jobb alsó sarokba lőtt, 2–0!

A folytatásban is a vendégek csapatában Traoré jeleskedett, voltak lehetőségei, de ezekből nem született gól. Nagyrészt a mezőnyben pattogott a játékszer, a Honvéd drukkerei hizlalhatták az MLSZ kasszáját, sokszor elégedetlenkedtek csapatuk helyzete miatt, és ezt nem az irodalmi szalon stílusában tették. A MOL Fehérvár magabiztosan győzött, a gyenge évkezdet után (hét vereség) hat mérkőzés óta voltak veretlenek, és ez volt a hetedik „pontos” mérkőzésük!