Labdarúgás - Megosztoztak a pontokon a megyei rangadón

Az OTP Bank Liga NB I-es labdarúgó bajnokságban a MOL Fehérvár FC csapata a Puskás Akadémia legénységét fogadta. A Puskásnak nyernie kellett, ha meg akarta tartani a második helyét, a Fehérvárnak meg az előrelépés lehetőségéért kellett a 3 pont.
2022.04.23. 22:17 |

MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)

Jól kezdődött a találkozó, főleg a hazaiak szempontjából, hiszen még három perc sem telt el a találkozóból, és már vezetett a MOL Fehérvár, Funsho beadását Kodro lőtte a kapuba, ez volt a 12. gólja a Fehérvár színeiben, 1-0. A találat után a PAFC átvette a játék irányítását, de a 26. percig csak Baluta és Fiola színezte a játékot sárga lapjaival. Aztán a 26. percben Baluta remekül adott középre, Zahedi fejese hálót rezgetett, 1-1. A 38. percben fél lépés miatt érvénytelenítették (les) a VAR-szobában Zahedi szép gólját. Nem volt jó a játék, az eredmény nem változott a szünetig.

Térfélcsere után A Puskás ott folytatta, ahol abbahagyta, kezdeményezőbb volt ellenfelénél. A 47. percben Bakti veszélyeztetett, szép csel után a lövése gyengére sikeredett. Nem úgy az 54. percben Zahedié, aki egy hosszan előrelőtt labdát kapásból a kapuba vágta, 1-2! Ezt követően ellaposodott a játék, a vendégek vigyázták előnyüket, a hazaiak pedig nem tudtak veszélyt teremteni ellenfelük kapuja előtt. A 85. percben Nego villant, a bal alsóba tartó löketét Tóth szép vetődéssel kipiszkálta. Ez riadót fújt a Vidinek, Baluta is segített nekik, akit a 91. percben a második sárga lap miatt kiállítottak. A Fehérvár vérszemet kapott, úgy játszott, ahogy kezdetektől kellett volna, gól jutalmazta igyekezetüket. A 95. percben a felperdült labdát a gólvonal előtt Stopira a kapuba fejelte, 2-2. A MOL Fehérvár FC rohant a győztes gólért, de ez már nem jött össze nekik, így döntetlen lett a vége.