Lakossági fórum a Vízivárosban - parkolás, útfelújítás, közszolgáltatások

Lakossági fórumot tartottak szerdán este a Vízivárosban, melyen az elmúlt évi beszámoló mellett a Vízivárost érintő idei tervekről is szó lesz volt. A lakossági fórum vendége volt Cser-Palkovics András polgármester, Kovács Zsolt rendőr alezredes, városi rendőrkapitány, Bozai István városgondnok, valamint Nagy Zsolt, a Polgármesteri Hivatal Közlekedési Irodájának vezetője és Steigerwald Tibor, a Depónia Kft. ügyvezető igazgatója is.
2014.01.15. 19:55 |
Lakossági fórumot tartottak szerdán este a Vízivárosban, melyen az elmúlt évi beszámoló mellett a Vízivárost érintő idei tervekről is szó lesz volt. A lakossági fórum vendége volt Cser-Palkovics András polgármester, Kovács Zsolt rendőr alezredes, városi rendőrkapitány, Bozai István városgondnok, valamint Nagy Zsolt, a Polgármesteri Hivatal Közlekedési Irodájának vezetője és Steigerwald Tibor, a Depónia Kft. ügyvezető igazgatója is.
A közel nyolcezres városrész képviselője, Horváth Miklósné beszámolt a 2013-as évben elvégzett munkákról. Fontosnak nevezte a közbiztonság javítását, a közterületek tisztaságát és az utak, járdák felújítását. Kiemelte, hogy a városrész körzeti megbízottja gyakran járőrözik a Vízivárosban és minden képviselői fogadóórán (minden hétfőn 17 órától a Budai út 94 szám alatt) jelen van, ahol a környék lakói személyesen is megkereshetik.
 
Mint mondta a lakók elvárják a környezettudatos magatartást, azonban rendszeres, hogy a kukák mellé olyan szemetet helyeznek, melyek nem oda valók. Elmesélt egy januári esetet, aminek az lett a vége, hogy a közös képviselő konténert rendelt és elszállíttatta a lépcsőházból letett építési hulladékot. Felhívta a lakók figyelmét arra, hogy közösen lehet elejét venni ezeknek az eseteknek és sokan teszik szóvá azt, hogy nehéz egy-egy lépcsőháznak is egyezségre jutnia bizonyos dolgokban.
A parkolási problémákról elmondta, hogy többen olyan területet is igénybe vesznek parkolásra, amivel a zöldterületet rongálják. Kiemelte, hogy épült több helyen épült parkoló a városrészben, de sajnos a lakótelep tervezésekor nem gondoltak még arra, hogy ennyi autót használnak majd az itt lakók.
 
Elmondta, hogy képviselői keretből valósult meg a Gáz utcában egy kisgyerekeknek való játszótér, több szeméttároló építéséhez járult hozzá a keret terhére és több helyen a játszótereken végeztek kisebb-nagyobb beruházásokat. Kiemelte, hogy a Víziváros is csatlakozott a 2013-as Szent István Emlékévhez és az iskola és az óvoda is szép programokat valósított meg. A játékos történelmi vetélkedőket pedig nagyon élvezték a gyerekek.

A városrész képviselője arról is beszélt, hogy nemrégiben sikerült egy közösségi helységet belaknia a helyieknek és december óta a Budai út 94-ben van a hétfői képviselői fogadóóra is. Itt kereshetik meg a lakók a Víziváros körzeti megbízott rendőrét is.
A malom jövőjéről elmondta, hogy közgyűlésen is téma volt a malom sorsa. Örömmel jelentette be, hogy jövőre molnár szakképzésre kapott lehetőséget a Szent István Szakközépiskola éppen ezért a minisztérium kezdeményezi, hogy a malom működőképes és hasznosítható legyen az oktatásban is.
 
A 2014-es tervekről elmondta, hogy a Saára Gyula program keretén belül a Mikes Kelemen utca teljes felújítása és a Vízivárosi iskola előtti aszfaltos tér térkővel való burkolása is napirenden van, továbbá az iskola sportszerállományát is megújítják. Mint mondta Víziváros is bízik abban, hogy a kis terek felújításáról is döntés születhet majd.
Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott a városrész lakóinak, hogy sokan vettek részt az Emlékév programjain, melynek egyik célja az volt, hogy a közösségek megerősödjenek. A Víziváros történetéről szóló könyv bemutatójáról is beszélt, mint mondta „érdekes olvasmány volt, hiszen 16 éven keresztül mi is a Vízivárosban laktunk.” A nyolcezres Víziváros nagyon sűrűn lakott városrész, ami több problémát is magával hordoz: ilyen például a parkolás vagy a közbiztonság kérdése is – emelte ki a polgármester.
 
A adósságkonszolidációról szólva elmondta, hogy nagy lehetőséget jelent ez a városnak, azonban csak rajtunk múlik, hogy hogyan élünk majd ezzel. Arról is beszélt, hogy a Saára Gyula program folytatódni fog ebben az évben is. „Minden problémát persze nem fog azonnal megoldani a program, de kitartó munkával nagyon sokat javít a városi utak állapotán.
 
Az egészségügyről szólva elhangzott, hogy a város is dolgozik a kórház finanszírozásának fenntarthatóságán. „Bízom abban, hogy a régióban mind szakmai, mind pedig infrastruktúrális szempontból kíváló egészségügyi ellátás legyen a legnagyobb vidéki kórházban” Elmondta, hogy támogatni fogja a város önkormányzata a kórházat és örömmel említette meg azt is, hogy a szájsebészet újraindításáról minden valószínűség szerint jövő héten adhat bővebb tájékoztatást a fehérváriaknak.
 
A közbiztonságról is beszélt: „szeretnék megragadni azt a lehetőséget, hogy önkormányzati rendőrséget hozzunk létre. A közterület felügyelet és a rendőrség közötti nagyon jó a viszony, azonban a rendőrjárőrök számát szeretnék növelni, melyet támogat majd az önkormányzat.” Beszélt a térfigyelő kamerarendszer bővítéséről. Mint mondta hamarosan egy új figyelőhelységet alakítanak ki és további közterület-felügyelőket vesznek majd fel. A jelenlegi 32 térfigyelő mellett heteken belül 10 kamerát szerelnek fel és további térfigyelők felszerelését tervezik városszerte.
 
A közszolgáltatásokkal kapcsolatban hangsúlyozta, hogy ezeknek köztulajdonban kell lennie. Elmondta, hogy remélhetőleg hamarosan sor kerül a Fűtőerőmű visszavásárlására. Ezzel kapcsolatban megemlítette azt is, hogy korábban volt olyan eset, hogy órákon múlt a távhőszolgáltatás leállítása a városban. Ezek elkerülése miatt fontos, hogy köztulajdonban maradjanak ezek a szolgáltatások. A városüzemeltetés, a hulladékszállítás és a vízszolgáltatás mellett hamarosan a hőszolgáltatás is a városhoz kerül újra. Beszélt arról is, hogy a közvilágítást is köztulajdonban kellene üzemeltetni, hiszen nagyon sok panasz érkezik erre a szolgáltatásra, melyet jelenleg az E-on lát el a városban.