-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Latin csoda Nádasdladányban - Tátrai-Szűcs a kastélyban
Augusztus 6–án, pénteken fél kilenckor a Nádasdy-kastély park vendége a Latin Duó. A duó tagjai egyenként is sikeres zenészek Tátrai Tibor Magyarország legjobb gitárosaként ismert, de Szűcs Antal Gábor, becenevén Totya se panaszkodhat a gitártudásáról. A két magyar gitáros Latin produkciójával bátran felveheti a versenyt a spanyol és Latin-amerikai gitárosokkal.
A történet azzal kezdődött, hogy 1999-ben Tátrai Tibort megkérték egy televíziós műsorban: a beszélgetés mellett gitározzon is egy keveset. Mivel egymagában nem szívesen muzsikál, régi jó barátját, Szűcs Antal Gábort hívta el a felvételre. Latin zenét játszottak. Méghozzá olyan jól és megkapóan, hogy hirtelen igény támadt a még létre sem jött produkcióra.
A sok meghívás eredményeképp 2000. január 17-én a Club Seven közönsége előtt mutatkozott be a duó. Totya témáira improvizált a két gitáros. Abban az évben még négy fesztiválon játszottak. A következő évben már rendszeresek voltak a koncertek, beindult a kéthetenkénti klub az Old Man's Pubban, valamint egyre több vidéki fellépésre került sor. A mindenhol lelkes közönség az előadások után érthető módon albumot szeretett volna venni.
A lemezfelvételre a Michel Stúdióban került sor, 2001 októberében. A Latin című anyagra már Tibusz is írt négy saját nótát. A fennmaradó hat szám Totya szerzeménye. Érdekesség, hogy a rögzített anyagon is nagy szerepet kapott az improvizáció, akárcsak a koncerteken. A stúdió névadója, Szentmihályi "Michel" Gábor ütőhangszereken játszott, Papesch Péter pedig basszusgitározott.
A lényegében szerzői kiadásban, a Hugi-Boogie Produkció gondozásában napvilágot látott album a duó rendhagyó történetéhez illően meglepő eladási adatokat produkált. Az igényes instrumentális muzsika olyan népszerűvé vált, hogy a lemez fél év alatt bearanyozódott!
Nem csoda hát, hogy 2002 szeptemberében Tibusz és Totya az Utópia Stúdióban, a korábbi segítők társaságában elkészítette a második albumot. A Latin Latin címet viselő anyag megjelenési időpontja: 2002. november 5. A gitárosok ezúttal a korábbinál is színesebb, változatosabb lemezt alkottak. A fő irányvonal ugyan továbbra is a könnyed, játékos muzsikálás, ám néhány dal melankolikusságával, líraiságával, vagy éppen ellenkezőleg: vadságával, lendületességével teszi még izgalmasabbá az albumot.