-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Latin csoda Nádasdladányban - Tátrai-Szűcs a kastélyban
Augusztus 6–án, pénteken fél kilenckor a Nádasdy-kastély park vendége a Latin Duó. A duó tagjai egyenként is sikeres zenészek Tátrai Tibor Magyarország legjobb gitárosaként ismert, de Szűcs Antal Gábor, becenevén Totya se panaszkodhat a gitártudásáról. A két magyar gitáros Latin produkciójával bátran felveheti a versenyt a spanyol és Latin-amerikai gitárosokkal.
A történet azzal kezdődött, hogy 1999-ben Tátrai Tibort megkérték egy televíziós műsorban: a beszélgetés mellett gitározzon is egy keveset. Mivel egymagában nem szívesen muzsikál, régi jó barátját, Szűcs Antal Gábort hívta el a felvételre. Latin zenét játszottak. Méghozzá olyan jól és megkapóan, hogy hirtelen igény támadt a még létre sem jött produkcióra.
A sok meghívás eredményeképp 2000. január 17-én a Club Seven közönsége előtt mutatkozott be a duó. Totya témáira improvizált a két gitáros. Abban az évben még négy fesztiválon játszottak. A következő évben már rendszeresek voltak a koncertek, beindult a kéthetenkénti klub az Old Man's Pubban, valamint egyre több vidéki fellépésre került sor. A mindenhol lelkes közönség az előadások után érthető módon albumot szeretett volna venni.
A lemezfelvételre a Michel Stúdióban került sor, 2001 októberében. A Latin című anyagra már Tibusz is írt négy saját nótát. A fennmaradó hat szám Totya szerzeménye. Érdekesség, hogy a rögzített anyagon is nagy szerepet kapott az improvizáció, akárcsak a koncerteken. A stúdió névadója, Szentmihályi "Michel" Gábor ütőhangszereken játszott, Papesch Péter pedig basszusgitározott.
A lényegében szerzői kiadásban, a Hugi-Boogie Produkció gondozásában napvilágot látott album a duó rendhagyó történetéhez illően meglepő eladási adatokat produkált. Az igényes instrumentális muzsika olyan népszerűvé vált, hogy a lemez fél év alatt bearanyozódott!
Nem csoda hát, hogy 2002 szeptemberében Tibusz és Totya az Utópia Stúdióban, a korábbi segítők társaságában elkészítette a második albumot. A Latin Latin címet viselő anyag megjelenési időpontja: 2002. november 5. A gitárosok ezúttal a korábbinál is színesebb, változatosabb lemezt alkottak. A fő irányvonal ugyan továbbra is a könnyed, játékos muzsikálás, ám néhány dal melankolikusságával, líraiságával, vagy éppen ellenkezőleg: vadságával, lendületességével teszi még izgalmasabbá az albumot.