Legázolta a HC Csíkszeredát az Alba Volán SC

Simán előre! – ezzel a jelszóval vágott neki a jégkorong bajnoki döntő harmadik összecsapásának az összesítésben 2-0-ra vezető Alba Volán SC a HC Csíkszereda ellen. A négy győzelemig tartó döntő párharcának első két székelyföldi összecsapását magabiztosan nyerő fehérváriak - tervükhöz hűen – vereség nélkül kívánják behúzni a csapat történetének kilencedik bajnoki címér, s ennek megfelelően kezdtek a Fehérvári Jégcsarnokban. Alba Volán SC – HC Csíkszereda 9–1 (5-1, 2-0, 2-0)
2008.03.18. 20:58 |

Palkovics és Ftorek is megtornáztatta Polc kapust az első percben, majd aztán Majoross kiállítását Petres használta ki a második percben, némi meglepetésre a Csíkszereda szerzett vezetést. A Volán aztán gyorsan helyreállította a rendet. Egy perc sem telt el, és Sofron István már egyenlített is, a betegségből felépülő Sihvonen készítette elő a gólt. A hatodik percben villant az Ocskay-Palkovics páros, egy bulit követően előbbi oldalra passzolt, Palkovics Krisztián pedig kapásból lőtt a kapu bal oldalába, 2-1. A 11. percben Kovács Csaba növelte a fehérváriak előnyét, középről, Ftorek tudatos takarásából lőtt Polc ketrecébe. Egy perccel később Racek szólóját fogta Hetényi, majd hamarosan már 4-1 volt az állás: Palkovics lövését követően Ocskax elé került a korong,, aki elfektetve a HC kapsát emelt a hálóba. Ezután Kristian Kovac is tesztelte Hetényit, de a magyar portás a helyén volt, a harmad hajrájában pedig Majoross használta ki Solti bődületes hibáját, és a szóló végén beverte a ziccert, mindezt pedig emberhátrányban tette, 5-1.

A második harmadból mindössze 51 másodperc telt el, amikor megint tapsolhatott a hazai publikum, Palkovics passzából Kovács Csaba talált a kapuba, 6-1. A kapust cserélő HC képtelen volt újítani a hengerlő Volán ellen, s a 31. percben Kovács Csaba saját maga harmadik, csapata hetedik találatát jegyezhette. A periódus hátralevő perceiben Fülöp kapus tett arról, hogy ne legyen mégnagyobb a különbség.

A harmadik harmadban sem sodródtak másképp az események, mint az első kettőben. A Volán magabiztosan játszott, szövögette támadásait, a HC játékosai pedig csak elvétve botorkáltak a hazai kapu közelében. A legutóbb négy gólt szerző Ftorek bődületes bombákat eregetett eredménytelenül, a túloldalon pedig talán mindössze Virág kísérlete tornáztatta meg Hetényit. Az 50. percben Fodor Szabolcs és Sofron István játszottak össze, a támadás végén oedig Sofron passzírozta a pakkot a hálóba, 8-1, s ezzel még nem volt vége. Öt perccel később Majoross hagyta a háta mögött a korongot, amire az agilisan hokizó Sofron István érkezett, s a kapu bal oldalába helyezett. Sofron harmadik találatával állította be a 9-1-es végeredményt. Az Alba Volán SC a jégbe döngölte a HC Csíkszeredát, mely együttes nem valószínű, hogy a csütörtöki negyedik mérkőzésre kikászálódik a címvédő „lékéből”.

Alba Volán SC – HC Csíkszereda 9–1 (5-1, 2-0, 2-0)

Székesfehérvár, 2000 néző
 Vezette: Tominc (Abonyi, Wolf)

AV: Hetényi – Horváth, Tokaji, Vaszjunyin, Ocskay 1 (1), Palkovics 1 (2), Galvins, Svasznek, Kovács 3, Majoross 1 (eh) (1), Ftorek (1), Kangyal, Ondrejcik, Sofron 3, Sihvonen (1), Fodor (1), Allen, Borostyán, Rajz, Gröschl. Vezetőedző: Ted Sator

HC: Polc – Pipa, Solti (1), Bosak, Kovac, Petres 1(ee), Nagy, Blanar, Racek, Lörincz, Szabó, Flinta, Malinka, Virág, Mihály, Antal, Szőgyőr, Bíró, Molnár, Péter, Szőcs, Fülöp (kapus). Vezetőedző: Marcel Ozimak

Kiállítások: 12 ill. 6 perc