-
Ismét meghirdették az egészségversenyt
Tizedik alkalommal hirdették meg a Semmelweiss Egészségversenyt középiskolás csapatok számára. Az országos kitekintésű, nívós tanulmányi megmérettetés célja, hogy népszerűsítsék az egészségtudatos életmódot és támogassák a betegségek megelőzését. Az online fordulókat a budapesti döntő követi, jelentkezni november 19-ig lehet.
2024.11.12. -
Folytatódik a lelkifröccs
Folytatódnak a lelki egészséget támogató programok a Vörösmarty Mihály Könyvtár szervezésében. Szerdán biblioterápiás foglalkozásra, csütörtökön a gyásszal kapcsolatos előadásra várják az érdeklődőket.
2024.11.12. -
Ne tegye a kuka mellé!
Székesfehérváron három hulladékudvarban is ingyenesen leadhatók olyan tárgyak eszközök, amiket sem a kommunális, sem pedig a szeletív hulladékok közé nem lehet helyezni méretük, mennyiségük vagy anyaguk miatt. A Palotai út 139. alatt és a Váralja soron is hétfőtől - szombatig, reggel 8.00 és délután 16.00 óra között bárki INGYENESEN leadhatja hulladékát!
2024.11.12. -
Évet zár a Kisfaludi Művészkör
Hagyományos évzáró kiállítására hívja a közönséget a Kisfaludi Művészkör: a tizenegy alkotó műveit – akvarelleket, olajfestményeket, grafikákat, fafaragásokat és festett bútorokat – felvonultató tárlat november 15-én, pénteken 17 órakor nyílik a Kisfaludi Közösségi Házban. A kiállítást Kallós-Kókány Zsuzsanna, a Kisfaludi Művészkör koordinátora ajánlja a közönség figyelmébe, a megnyitón közreműködik Kegye János pánsípművész.
2024.11.12.
Legyen a Bory-vár a legújabb LEGO kaland! - július végéig szavazhatunk
A Bory-LEGO-vár ráadásul egy versenyben is részt vesz, így Kovács Jakab alkotása arra is esélyes, hogy kiadott LEGO-készlet legyen.
A híres székesfehérvári Bory-vár, amelyet sokan csak a magyar Tádzs Mahal-ként emlegetnek, Bory Jenő és felesége közös művészi alkotása, melyet saját elgondolásaik és terveik alapján két kezük munkával hoztak létre. Ezzel emeltek emléket művészi álmaiknak, a munka- és a hitvesi szeretetnek. 1923-tól körülbelül 41 éven át építették a várat, melyet Jenő szobrai és Ilona festményei díszítenek. A vár építőanyaga beton és vasbeton, hiszen Bory Jenőt – kutatóként és szakemberként – főleg a beton széleskörű alkalmazása foglalkoztatta. A vár kertjében saját szobrait helyezte el, míg a műteremben felesége festményei mellett más neves művészek képei is megtalálhatók. Műalkotásaik az ország minden pontján fellelhetők, egyes eredeti gipszmodellek pedig a vár oszlopos udvarának árkádjai alatt találhatók meg. A vár ma is látogatható, a törvényes örökösök tulajdonában van.
A gyönyörű várat, amelynek ma már egyes részei múzeumként üzemelnek és a publikum számára is látogathatóak, most egy miniatűr és igazán különleges formában az építők leszármazottja örökítette meg.
„Ükapám, Bory Jenő építész, szobrász-festőművész volt, aki a XX. század derekán kastélyt épített Székesfehérváron. Ő akkor újító kutatóként a betont választotta a nagyszabású tervei megvalósításához. Az ő ötletét követve most LEGO-ból hoztam létre a híres kastély modelljét, három kisebb torony és egy nagyobb kerek torony, a művészeti galéria, az elefánt udvar, a rózsakert és az előkert készült el a kis elemekből. Felismerhetőek továbbá olyan apró részleteket is, mint a falfestmények és az ott található szobrok.” – írta a képek alá a készítő, Bory Jenő ükunokája, Kovács Jakab.
A Bory-LEGO-vár ráadásul egy versenyben is részt vesz, így Kovács Jakab alkotása arra is esélyes, hogy kiadott LEGO-készlet legyen. Ehhez a gyönyörű miniatűrnek szavazatokra van szüksége, amit az alábbi linken tehetnek meg regisztráció és a „support” gombra kattintás után! A szavazatokat július végéig lehet leadni. Legyen a Bory-vár a legújabb LEGO kaland!