-
Kiberbiztonság
A kiberbiztonsági incidensek 74 százalékát emberi mulasztás okozza - hangzott el a pedagógusok számára szervezett onlinebiztonsági workshopon. A Kyndryl finanszírozásával az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar oktatói szerveztek háromrészes workshopsorozatot, ahol a pedagógusokat, az általános- és a középiskolás diákokat készítik fel a kibertér biztonságos használatára.
2025.02.14. -
Költségvetés 2025.
Elkészült Székesfehérvár 2025. évi költségvetésének tervezete. Cél a város kiegyensúlyozott működése, amelyben a fejlesztésekre, a munkavállalók anyagi megbecsülésére és tartalékképzésre is jelentős összeg jut. A költségvetési tervezetet pénteken nyújtotta át dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző dr. Cser-Palkovics András polgármesternek.Részletek és letölthető dokumentumok a cikkben!
2025.02.14. -
Elkészült a költségvetés
Biztonságos és stabil működést, fejlesztéseket tartalmaz Székesfehérvár 2025-ös költségvetése. A tervezetet február 21-ei ülésén tárgyalja a közgyűlés.
2025.02.14. -
Boldogság a Szent Kristóf közösségben
Újabb 12 fogyatékossággal élő fiatal talált otthonra a Szent Kristóf Ház legújabb lakóotthonában.
2025.02.14.
Már lehet jelentkezni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre
![Már lehet jelentkezni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre](/_upload/images/news/61361/innov1.jpg)
A versenyen egyénileg vagy kétfős csapatban pályázhatnak középiskolás fiatalok, határon túli magyar fiatalokat is beleértve.
A 3 db I. díjas, a 3 db II. díjas és a 4 db III. díjas pályázat készítői jelentős pénzjutalomban részesülnek. Különdíjat kap a legfiatalabb díjazott és a legsikeresebb díjazott határon túli fiatal. A verseny 1-3. helyezettjei 100 többletpontot kapnak a 2021. évi felsőfokú felvételi eljárása során. A legjobb fiatalokat (10-12 pályázó) felkészítő középiskolai tanárok differenciált, 500-800 E Ft-os jutalmat érdemelnek ki. A legeredményesebb iskolák 1 M Ft támogatást nyernek el.
A versenyen kiválasztott fiatalok nemzetközi versenyeken, szakmai utazásokon vehetnek részt, többek között az EU Fiatal Tudósok Versenyén, a tudományos versenyek olimpiáján az USA-ban (ISEF), a Nobel-díj átadási ünnepségen stb.
Az arra alkalmas pályázókat a Startup Campus ingyenesen üzleti és forrásszerzési képzésben részesíti.
Pályázni lehet műszaki, természettudományi, környezetvédelmi, informatikai, valamint matematikai területről bármilyen innovatív alkotással, találmánnyal, kutató vagy fejlesztő, ill. tudományos munka terveivel.
A kidolgozandó feladat max. 2 oldalas tervét a www.innovacio.hu/nevezes oldalra kell feltölteni 2020. november 25-én, 15 óráig. Az 1. fordulóban elfogadott és részletesen kidolgozott pályázatok leírását 2021. április 1-én, 14 óráig beérkezően kell feltölteni a www.innovacio.hu/beadas oldalra. A pályázóknak 2021. április 14. és 23. között kötelező jelleggel, max. 5 perces prezentációt is kell tartaniuk.
A verseny szervezői a kidolgozás indokolt költségeihez max. bruttó 50 E Ft értékben járulnak hozzá. A verseny részletes pályázati felhívása, és a tanárok, ill. iskolák jutalmazási feltételei a www.innovacio.hu/felhivas oldalon olvashatók.
A zsűri értékeli a probléma megközelítésének eredetiségét és kreativitását; szempont lesz a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke; az önálló, saját munka kimutathatósága, nyilvánvalósága; az írásos anyag, ill. műszaki alkotás (vagy modell) színvonala, az elkészített eszköz működőképessége; a projekt befejezettsége és jövőbeni hasznosíthatósága; az eredmények ésszerű és világos értelmezése.