Lelépte az utolsót az Alba, jöhet a véghajrá az alapszakaszért!

A várakozásnak megfelelő sima győzelmet aratott az Alba Fehérvár a sereghajtó Debrecen ellen. Egy negyed után ugyan még a hivatalosan hazai, valójában vendég csapatnál volt az előny, de szépen felőrölte ellenfelét az erősebb listavezető. Wood, Lekli, a hajrában Szabó és Supola volt a fő pontgyáros, a győzelemmel továbbra is vezeti a mezőnyt az Alba. Két idegenbeli találkozó vár még a fiúkra az alapszakaszban.
Factum Debrecen - Alba Fehérvár 66-108
VIDEÓ a cikkben!
2013.02.15. 17:57 |

Ismét zónavédekezéssel kezdett a Factum, mint a kupapárharc mindegyik meccsén, és ez ellen megint nehezen találta az ellenszert az Alba. A triplák nem ültek, a védekezés kissé hézagos volt, így egy negyedet követően a Smith vezérelte vendégek (hivatalosan hazaiak) vezettek. Jobban indult a második játékrész, Wood hármasa majd duplája jelezte, kezdi felvenni a ritumust az Alba, a sok technikai hibát vétő Debrecen saját magát is nehéz helyzetbe hozta. Lekli és Szabó egyre jobban érvényesült a palánk alatt, a félidő végére már majdnem húsz pontra nőtt a fehérvári előny (51-33).
 Szünet után sem változott drámaian a játék menete, Hollis egyéni megoldásaival, Lekli hatékony játékával nem tudott mit kezdeni a Debrecen. A negyedik negyedben már ötven pont is volt a különbség, főleg mert Szabó és Supola a csapat triplamutatóját is sikeresen tornázta fel. A Debrecen dicséretesen küzdött, de nyilvánvalóan "elfogyott" a végére, így igen sima fehérvári győzelem lett a vége - most pedig lehet készülni a sorsdöntő utolsó két fordulóra, amelyben eldől, megtartja-e alapszakasz-elsőségét az Alba.
Factum Sport Debrecen - Alba Fehérvár 66-108 (22-20, 11-31, 14-28, 19-29)
Alba: Moore 4, Wood 22/9, Hollis 16/3, Szabó 16/6, Keller Á. 8, Supola 15/9, Medve 3/3, Bódi, Lekli 18, Juhos 2, Somogyfoki 2, Keller V. 2.