-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
Lengyelország nemzeti tragédiájára emlékeztek Székesfehérváron
A lengyel és magyar nép közötti kölcsönös megértés és tisztelet jeléül 2012 márciusában avatták fel a székesfehérvári Jávor Ottó téren a Katyñ keresztet. Az emlékmű elkészítését a Doni Bajtársi és Kegyeleti Szövetség kezdeményezte, Székesfehérvár Önkormányzata pedig támogatta.
Ugyancsak közös koszorút helyezett el a keresztnél az egyházak képviseletében Dózsa István püspöki vagyonkezelő, belvárosi plébános, Bencze András evangélikus lelkész, püspökhelyettes és Berze János református lelkész, lelkészi elnök. A Székesfehérvári Lengyel Nemzetiségi Önkormányzatot Andrzej Straszewski elnök, Solymossy Zoltánné alelnök és Szentgyörgyi Henrika tag, a Székesfehérvári Szerb Nemzetiségi Önkormányzatot Sándorovits László elnök, míg a Városunk Lakóiért Szövetséget Juhász László elnök képviselte a koszorúzáson. Virágokat helyeztek el a keresztnél dr. Dienesné Fluck Györgyi, dr. Horváth Miklósné, Horváth Miklós Csaba és dr. Kovács Béla Sándor önkormányzati képviselők, a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai és több civil emlékező.
Horváth János szobrászművész alkotása annak a csaknem 22.000 lengyel értelmiséginek, tiszteknek és tisztségviselőknek állít emléket, akiket 1940 tavaszán, a Katyñ környéki erdőkben végeztek ki, és rejtettek jeltelen tömegsírokba az orosz csapatok. A tömeggyilkosságokat és az áldozatok eltüntetését nagy titokban hajtották végre. A barbár cselekedet lett a lengyel nép legnagyobb és legfájóbb nemzeti tragédiája, melyről hagyományosan minden esztendőben megemlékeznek a székesfehérvári Katyñ keresztnél is.