-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Léptékváltás - a méret számit - Kiállítás a Csók István Képtárban neves művészek képeiből
Május 21-én, szombaton fél tizenkettőkor öt művész festményeiből nyílik kiállítás a Csók István Képtárban. A kiállítás a Léptékváltás – a méret számit, címet viseli. A tárlat arra a kérdésre keresi a választ, hogy a műalkotásokban az alkotás és az ábrázolt közötti méretarányok változása hogyan járul hozzá a művek jelentéséhez. A képek az emberi arcot és annak részleteit ábrázolja nagy méretekben. A kiállítást Izinger Katalin művészettörténész nyitja meg.
Fehér László, Kovács Lola, Lakner László, Tamási Claudia, Baranyai Levente és Varga Leon Gábor festőművészek, valamint Bencsik István és Zsemlye Ildikó szobrászművészek alkotásai.
A kiállítás arra a kérdésre keres választ, hogy a műalkotásokban az alkotás és az ábrázolt közötti méretarányok változása hogyan járul hozzá a művek jelentéséhez. Az egyik téma, hogy az emberi arc és annak egyes részletei, óriásira nőttek a kortárs művekben. A kiállítás másik témája az ember közvetlen és távolabbi környezete. Város és táj egyaránt örök témája a művészetnek. Ennek ábrázolása, benne az alkotások mérete és aránya milyen jelentéssel bírhatnak? Természetesen a legfontosabb, hogy a feltett kérdéseken túl jó művek sorakoznak fel a kiállításon.