-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Léptékváltás - a méret számit - Kiállítás a Csók István Képtárban neves művészek képeiből
Május 21-én, szombaton fél tizenkettőkor öt művész festményeiből nyílik kiállítás a Csók István Képtárban. A kiállítás a Léptékváltás – a méret számit, címet viseli. A tárlat arra a kérdésre keresi a választ, hogy a műalkotásokban az alkotás és az ábrázolt közötti méretarányok változása hogyan járul hozzá a művek jelentéséhez. A képek az emberi arcot és annak részleteit ábrázolja nagy méretekben. A kiállítást Izinger Katalin művészettörténész nyitja meg.
Fehér László, Kovács Lola, Lakner László, Tamási Claudia, Baranyai Levente és Varga Leon Gábor festőművészek, valamint Bencsik István és Zsemlye Ildikó szobrászművészek alkotásai.
A kiállítás arra a kérdésre keres választ, hogy a műalkotásokban az alkotás és az ábrázolt közötti méretarányok változása hogyan járul hozzá a művek jelentéséhez. Az egyik téma, hogy az emberi arc és annak egyes részletei, óriásira nőttek a kortárs művekben. A kiállítás másik témája az ember közvetlen és távolabbi környezete. Város és táj egyaránt örök témája a művészetnek. Ennek ábrázolása, benne az alkotások mérete és aránya milyen jelentéssel bírhatnak? Természetesen a legfontosabb, hogy a feltett kérdéseken túl jó művek sorakoznak fel a kiállításon.