-
Húsvéti programok Sóstón
Péntektől hétfőig, április 18-tól 21-ig, hosszú hétvégére várja a gyermekeket a Sóstó Látogatóközpont. Szombaton és vasárnap kézműves programokkal is kedveskednek a résztvevőknek. A Sóstó Vadvédelmi Központ pedig Vadvasárnapra hívják az érdeklődőket.
2025.04.18. -
Húsvéti jótékonyság
Húsvét alkalmából összefogtak az Alba Fehérvár kosarasai, a PatikaPlus Gyógyszertárak és a Lake Side Hotel, hogy ajándékokkal, finomságokkal lepjék meg a Velencei Gyermekotthon lakóit.
2025.04.17. -
Maroshegyi húsvéthétfő a Rádió lakótelepen
A Rádió lakótelepi játszótérhez invitálják a környék lakóit egy közös „batyus asztalhoz” április 21-én, húsvéthétfőn. A 4. Maroshegyi Húsvéti Asztal rendezvényén kézműves foglalkozások, beszélgetések és ügyességi játékok is várják a résztvevőket.
2025.04.17. -
Zentais gála díjátadóval
Színes, vidám produkciókkal várták a közönséget a Zentai Úti Általános Iskola diákjai és tanárai a Zentais Gálán, amelyen átadták a Zentai Gyűrűt is. Idén rendhagyó módon ketten, Bottka Rózsa igazgató, valamint Gugolya Csilla történelem-földrajz-angol szakos tanárnő vehették át az intézmény elismerését.
2025.04.17.
Lezárult a Szivárvány Óvoda nemzetközi együttműködési programja

„Place to be… to Live in harmony” – ezzel a címmel nyújtott be pályázatot és nyert el 18.075 euro támogatást együttműködési programja megvalósítására a Szivárvány Óvoda. A magyar intézmény mellett a résztvevő országok Franciaország, Románia, Törökország, Lettország és Bulgária voltak, a szakemberek közös nyelvként az angolt használták.
Vargáné Kovács Erzsébet pályázati coordinátor és Nagyné Cseterics Éva óvodaigazgató vezetésével valósult meg a gyermekekkel egymás kulturális értékeit, az óvodapedagógusokkal pedig új szakmai technikákat megismertető projekt.
A kezdéskor megfogalmazott célok a következőek voltak az együttműködés keretében:
- A gyermekek és az óvodapedagógusok számára elérhetővé tenni az egyes partnerországokra jellemző kulturális szokásokat a napi életvitel, az ételek, a zene és a tánc sokszínűségén keresztül.
- Felkelteni a gyermekek érdeklődését az Európai Unióban fellelhető kulturális örökség iránt, az együttműködésben résztvevő országok meséin keresztül.
- Fejleszteni a nyitottságot és toleranciát az Európai Unióban élő, eltérő nemzetiségű és kulturális hagyományokkal rendelkező népek felé, a mesefigurákkal és a számukra felépített hagyományos házakkal felépített európai falun keresztül.
- Felkelteni a gyermekek érdeklődését az idegen nyelvek iránt.
- Az óvodapedagógusok számára lehetővé tenni új pedagógiai megközelítések és technikák megismerését.
„Először kiválasztottuk az alapul szolgáló magyar mesét, ami a gyerekek ötletei alapján a Kismalac és a farkasok lett, ehhez készítettünk mesefigurát is. Az első partnertalálkozón, Strasbourgban mindenki elvitte a mesefigurát, ami meghatározó szerepet töltött be a fogadó országok óvodáiban a program 2,5 éve alatt. A mesefigurákkal ismertettük meg az egyes meséket a gyerekekkel, illetve lehetőség volt rajzokon, videókon, képeken keresztül ismerkedni az adott országgal. Az első találkozón bemutattuk óvodánk pedagógiai programját, ezen keresztül Székesfehérvár, Magyarország kulturális örökségét.” – mondta el Nagyné Cseterics Éva óvodaigazgató.
Egy közös e-twinning felületen és saját honlapján is folyamatosan közzétette a program megvalósulása során készült anyagokat a Szivárvány Óvoda. A tevékenységek ezen dokumentálására annál inkább is szükség volt, mert sajnos a Covid-19 világjárvány miatt három partnertalálkozót le kellett mondani. Szerencsére a 2021 októberében Székesfehérvárra szervezett program személyes találkozással valósulhatott meg: a három szakmai napon minden résztvevő bemutathatta az óvodák módszertani sokszínűségét, valamint városunk emlékeivel, történelmével is megismerkedhettek a vendégek.
A programban vállalt tevékenységeket az egyes országok intézményei saját maguk megvalósították, és megosztották egymás között az eredményeket. Így elkészülhetett a fűszerkertek létrehozásáról, illetve a növények helyi felhasználásáról szóló e-book, az egyes nemzetek hagyományos házikóiból barkácsolak egy Erasmus-falut, amellyel kiállítás keretében ismerkedtek meg a gyerekek. Mindegyik óvoda a mesefigurák szereplésével önálló új mesét írt, a gyerekek illusztrálásával, amit szintén e-bookban foglalva osztottak meg egymással.