-
Nyitott templomajtók
Április 13-án, virágvasárnap a Krisztus Király templomban megismerhető és közelről látható a Torinói Lepel hiteles másolata. Egész nap nyitott templomajtóval várják a látogatókat. Ezen kívül április 18-19-én is lehetőség lesz a lepel megtekintésére.
2025.04.06. -
Nagyböjti kóruskoncert
Április 12-én szombaton este hét órakor kezdődik a Jézus Szíve templomban a Vox Mirabilis Kamarakórus nagyböjti koncertje, melynek meghívott vendége lesz a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus.
2025.04.06. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Lucy, Beatles, Etiópia – emberré válásról az Új Magyar Képtárban

Egészen augusztus 8-án vasárnapig várja a látogatókat Tranker Kata Smohay-díjas képzőművész Lucy in the Sky with Diamonds című kiállítása az Új Magyar Képtárban.
A tárlat tárgyai, az archaikus formák a biológiai és kulturális szempontból megközelített emberré válással, a fajsovinizmussal, a fajok közötti határok problematikájával is foglalkoznak. A Beatles-dalcím ihlette tárlat valójában Etiópiában talált fosszíliákhoz kapcsolódik, amit a kutatócsoport a számot hallgatva talált meg a ’70-es években, és amiről a maradványok tulajdonosa a Lucy nevet kapta. Hogy Lucy előember-e vagy emberszabású majom? „(…) talán egy nap majd alá tudunk merülni szekventált mitochondriális DNS-ében, és mint egy hosszú féregjárat végén a kaleidoszkóp tengert, megleljük magunkban Lucy-t.” – fogalmaz az alkotó.
A fehérvári születésű Tranker Kata a Ciszterci Gimnáziumban folytatta középiskolai tanulmányait, többször részesült Derkovits Gyula-ösztöndíjban, 2019-ben Smohay-díjat kapott. Munkáiban a mindennapjaink kérdéseit járja körül, főbb témái a tárgykultúra és a tárgyhasználat, a kulturális és evolúciós antropológia, a primatológia – olvasható a Szent István Király Múzeum honlapján.