-
Fehérvári premier
Mikó Csaba drámáját, az Apa, avagy egy gyilkosság anatómiája című darabot láthatják az érdeklődők az Igézőben január 11-én szombaton. Ács Tamás, Dávid Kata és Horváth Gergely először adja elő a „háromszólamú emlékszimfóniát” Székesfehérváron.
2025.01.08. -
Tánc felsőfokon
A gyermek, az ifjúsági és a felnőtt korosztályban is ott lesz az Alba Regia Táncegyüttes és utánpótlás műhelye, illetve az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola két csoportja a 2025-ös év legszínvonalasabb produkcióit bemutató gálaműsorokon.
2025.01.08. -
Jubileumi bélyegkiállítás
Ebben az esztendőben ünnepli megalakulásának 100. évfordulóját a Székesfehérvári Bélyeggyűjtő Kör. A jeles alkalommal a Városházán nyílt centenáriumi kiállítás.
2025.01.07. -
Ünnepi mise Vízkereszt napján
Jézus megjelenését, megkeresztelkedését ünnepelte a katolikus egyház január 6-án, Vízkereszt napján. Spányi Antal megyéspüspök a Szent István Székesegyházban celebrált ünnepi misét a híveknek.
2025.01.07.
M. Tóth István emlékkiálítás nyílt a Pelikán Galériában
M. Tóth István képeiből nyílt kiállítás pénteken a Pelikán Galériában. A Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállításra a nem rég elhunyt művész teljes munkásságából válogattak képeket. A művész nevében az M betű a Maroshegyi rövidítése, ahol 1922-ben Tóth István meglátta a napvilágot. Munkásságának első szakaszában az alkotó az ebben a városrészben ért impresszióit festi meg mondta el a kiállítás megnyitón Szűcs Erzsébet művészettörténész. A kiállítás február 16-ig látogatható, a belépés ingyenes.
Tóth István Székesfehérváron, 1922. április 19-én született. Tanulmányait 1941-47 között végezte az Iparművészeti Főiskolán, ahol Diósi Antal, Domanovszky Endre, Borsos Miklós voltak mesterei. 1948 óta kiállító művész. 1951-től a Petőfi Sándor Általános iskola rajztanára. Pedagógiai tevékenységének elismeréseként 1957-ben az "Oktatásügy Kiváló Dolgozója" lett. Kezdettől fogva tagja a városi és megyei művészek csoportjának. 1964-től tagja a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapjának. 1974-ben a Művelődésügyi Minisztérium a "Kiváló Tanár" kitüntető cím tulajdonosává avatta. 1975-ben az ifjúság vizuális nevelése terén kifejtett munkásságáért érdeméremmel tüntették ki, és Székesfehérvár Városi Tanácsa "Város" díjjal jutalmazta. 1979-ben a városért kifejtett kimagasló tevékenysége elismeréséül a "Székesfehérvárért" emlékérmet kapta. 1982-ben a Pedagógusok Országos Központi Vezetőségének legmagasabb művészeti díjában, a "Székely Bertalan-díj"-ban részesült. 1997-ben "Fejér Megye Díszpolgára" címet adományozták számára. 1961 és 2002 között több száz csoportos és egyéni kiállításon vett részt. Székesfehérváron a Millennium évében életmű-kiállítást rendeztek műveiből.