-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Macbeth és az ő Lady-jének végzetes története – tanteremszínházi előadás
Mészáros Kyra és Csengey Márton impulzív párbeszédeiben követhetik a diákok azokat a magasságokat és mélységeket, amelyeket Macbeth és Lady Macbeth átél, tragédiába torkolló történetük során.
Gyors tanterem-átrendezés, kezdeti nyüzsgés, majd feszült figyelem és néma csend az osztályban. Két pár vörös kesztyű, két szék, két dob, egy fekete lepel és egy doromb a színpaddá alakult teremvégben. Ebbe a keretbe ágyazva elevenedett meg Macbethék története, Mészáros Kyra és Csengey Márton előadásában.
„Egy harmincöt perces tanteremszínházi darabot hoztunk létre, amely részben a nemekről szól. Macbeth és Lady Macbeth kettőseiből, párbeszédeiből raktam össze az eredeti tragédiából ismert történetet. Amit szeretnénk megjeleníteni, hogy adva van két nagyon tehetséges fiatal ember, és hogy ők apró lépések sorozatával hogyan rontják el az életüket.” – összegzi az előadás születését Matuz János.
Nagyon izgalmas, hogyan jut el egy évszázadokkal korábban Skóciában zajlott eseménysorba ágyazott, ám a két fiatal színjátszó tolmácsolásában valójában a férfi és női retorikát bemutató tragédia a fehérvári fiatalokhoz.
Csütörtökön a vasváris és a telekis diákok lehettek a bemutató részesei, és még a Tópartiba is eljutnak a nyári szünet előtt. Az úgymond főpróba-előadások után, nyáron a tervek szerint felújítják a darabot, és szeptembertől minél több fehérvári és Fejér megyei középiskolába szeretnének eljutni a Macbethék tanteremszínházi előadással, amelyhez egy a feldolgozást segítő tanóra is kapcsolódik majd.